Кримінальна патопсихологія

Освітня програма: Клінічна психологія з основами психотерапії

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Кримінальна патопсихологія
Код дисципліни
ДВС.1.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР1; ПР 3; ПР 5; ПР 7; ПР 9; ПР 10; ПР 15; ПР 17. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основний зміст курсів «Патопсихологія», «Юридична психологія», «Клінічна психологія», «Психологія особистості», «Психодіагностика» та «Соціальна психологія» на рівні студента, який завершив навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр” Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2. Володіти базовими навичками фахової психологічної взаємодії на рівні студента, який завершив навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем “бакалавр” Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 3. Володіти базовими навичками пошуку, обробки та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування знань про особливості психології особистості і злочинної поведінки осіб з психічними аномаліями, які мають криміногенне значення, а також базових умінь і навичок розробки заходів профілактики такої поведінки Анотація навчальної дисципліни. Дисципліна “Кримінальна патопсихологія» належить до переліку вибіркових дисциплін. Вона формує знання про психологічні особливості злочинної поведінки осіб з психічними аномаліями; закладає основи фахового мислення в контексті психологічної діагностики психічних порушень в особистості, яка вчинила кримінальні дії, практики розробки програм профілактики та корекції злочинної поведінки. Дисципліна спрямована на розвиток знань про роль патопсихологічних порушень у злочинній поведінці особистості.
Рекомендована та необхідна література
1. Arubuola M. Role of Psychopathy in Criminal Behavior // Psychopathy and Criminal Behavior: Current Trends and Challenges. – № 4. – 2018. 2. Sinnamon G. Psychopathology as a Mediator of Antisocial and Criminal Behavior // The Psychology of Criminal and Antisocial Behavior. – 2018 3. Maruo P., Mario S., Leslie M., Barbosa М. Р., Alho L. Assessment of Psychopathy and Antisocial Behavior // Psychopathy and Criminal Behavior: Current Trends and Challenges. – 2021.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, практичні заняття, контрольна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота за підсумками вивчення 1-4 тем (максимально 10 балів). 2. Контрольна робота за підсумками вивчення 5-9 тем. (максимально 10 балів). 3. Оцінка участі у семінарських заняттях (максимально 20 балів). 4.Оцінка за участь у практичних заняттях (максимально 120 балів). Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру (максимальна кількість – 100 балів) і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів. Студенти, які впродовж семестру набрали сумарно меншу кількість балів ніж 60 балів, але більшу ніж критично-розрахунковий мінімум – 40 балів, складають залік. Залік проводиться у вигляді усного опитування за тематикою курсу та виконання творчого індивідуального завдання, які оцінюються у 20 балів. Шкала відповідності оцінок. Зараховано - 60-100 балів. Не зараховано - 0-59 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни