Українська та зарубіжна культура

Освітня програма: Комп'ютерні науки (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ОК 2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Застосувати знання основних форм і законів абстрактно-логічного мислення, основ методології наукового пізнання, форм і методів вилучення, аналізу, обробки та синтезу інформації в предметній області комп’ютерних наук.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Відсутні.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни «Українська та зарубіжна культура» студент отримає базові знання про організаційне та науково-методичне забезпечення викладання історії української культури і культур народів світу від давнини до сучасності, про передумови появи, генезис, етапи та особливості розвитку і основні здобутки як вітчизняної, так і культур усіх континентів світу, головним чином Європи, Азії та Африки. Курс знайомить студентів як з академічними, зокрема класичними, так і новаторськими, у тому числі й альтернативними, гіпотезами і концепціями формування історії людства від цивілізацій Давнього Сходу і їх витоків до мультикультурного розмаїття сучасного глобалізованого світу. Визначаються предмет, мета, головні завдання, методи, провідні напрями і проблематика вивчення основних етапів історичного процесу на Землі з особливою увагою до: античності, Середніх віків, Відродження, Нового Часу, Романтизму, Модерну і Постмодерну, - а саме їх практичних і теоретичних, зокрема наукових, досягнень. Окрему увагу присвячено аналізу наукових здобутків істориків української культури з вишів України та НАН України, як і інших сучасних вітчизняних і зарубіжних дослідників давньої і сучасної культури.
Рекомендована та необхідна література
Вдовиченко Г. В. Розділ 6. Сучасна культурологія перед викликом глобальних проблем / Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. А. Є. Конверського. - Харків : Фоліо, 2013. - С. 777-863. 2. Культура і побут населення України: Навч. посібник / Наулко В. І. та ін. – К.: Центр учбової літератури, 2019. - 288 с. 3. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. А. Є. Конверського. - Харків : Фоліо, 2013. – 863 с. 4. Сабадаш Ю., Нікольченко Ю., Дабло Л. Історія української культури / Сабадаш Ю., Нікольченко Ю., Дабло Л. – Київ: «Ліра-К», 2021. – 230 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу протягом семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені теми в письмовій формі та здати/надіслати електронною поштою викладачу. Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни