Географія мінеральних ресурсів
Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Географія мінеральних ресурсів
Код дисципліни
ВБ 3.02.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузях предметної області географічних наук.
ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані природничих і суспільних наук, інформаційних технологій тощо при вивченні формування і розвитку об’єктів і процесів географічної оболонки.
ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень, інтегрувати їх від спостереження до розпізнавання, синтезу і моделювання.
ПР14. Демонструвати здатність проводити самостійні дослідження природно- та суспільно-географічних об’єктів, систем і процесів у географічній оболонці за польових і лабораторних умов.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких загальноосвітніх дисциплін як «Геологія», «Геоморфологія», «Природничотуристичні атракції Світу», «Камінь у архітектурі та мистецтві», «Літолого-петрографічна основа рельєфу», «Економічна та соціальна географія Світу»;
2) мати елементарні навички макроскопічного визначення гірських порід та мінералів.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкриває теоретичні та прикладні питання географії мінеральних ресурсів. У структурі дисципліни виокремлено дві частини. Перша частина присвячена вивченню теоретичних питань географії мінеральних ресурсів та походженню корисних копалин. Друга частина курсу направлена на вивчення класифікації, геологічних та економічних характеристик та географічного поширення і розташування відповідно металічних, неметалічних та паливних мінеральних ресурсів на території України та у Світі.
Рекомендована та необхідна література
1. Металічні корисні копалини України: Підручник. – К.:ВПЦ «Київський університет», 2006. – 219 с.
2. Неметалічні корисні копалини України: Підручник / під ред.. В.А. Михайлова. К.: ВЦ «Київський університет», 2007. 507 с.
3. Панов Б.С., Кущ О.О., Панов Ю.Б. Корисні копалини. Підручник для ВУЗів. - Донецьк, ДонНТУ, 2008. – 448 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування в усній формі; виконання практичних та самостійних робіт, МКР, залік. Рекомендований мінімум для допуску – 34 бали. Для студентів, які набрали менше 34 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем.
Підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться письмово. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 26 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ольга
Володимирівна
Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет