Оцінка рекреаційного потенціалу водних об'єктів України

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Оцінка рекреаційного потенціалу водних об'єктів України
Код дисципліни
ВБ.1.2.9
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
необхідно ознайомити студентів з: - умовами впливу географічного положення на рекреаційне значення водних об'єктів; - впливом гідрологічного режиму на рекреаційне значення водних об'єктів; - специфікою впливу гідрохімічного та гідробіологічного режиму на рекреаційне значення водних об'єктів; - впливом економічної і транспортної освоєності території; - впливу складу учасників водогосподарського комплексу на водосховищах; - впливом стану якості води, основних заходів з охорони природних вод від забруднення стічними водами; - методами оцінювання рекреаційного потенціалу водних об’єктів.
Зміст навчальної дисципліни
Провідна роль водної компоненти природного комплексу простежується протягом всієї історії людства і в усіх сферах діяльності людини: від розселення до розваг. В XXI ст. використання води в рекреаційних цілях ставиться в один ряд з господарсько-питним водопостачанням, промисловим, сільськогосподарським і енергетичним водокористуванням. Рекреаційне водокористування трактується як діяльність населення, пов'язана з відпочинком, спортом і туризмом на акваторії та узбережжі водних об’єктів. Фактично ж зона рекреаційного водокористування досягає 1,5-2 км від урізу води за рахунок територій дальніх прогулянок. Студенти мають засвоїти основи наукового аналізу та оцінювання ресурсів рекреаційного водокористування, основою якого служать водні об'єкти, рекреаційний потенціал яких полягає в сукупності компонентів водних (аквальних) і берегових (територіальних) комплексів, їх властивостях та окремих параметрах, які дозволяють найбільш повно задовольнити потреби в різних видах дозвілля.
Рекомендована та необхідна література
1. Бейдик О.О. Рекреаційні ресурси України : навч. посіб. К. : Альтерпрес, 2009. 400 с. 2. Водний фонд України. Штучні водойми. Водосховища і ставки / За ред. В.К. Хільчевського і В.В. Гребеня. К.: Інтерпрес 2014. 163 с. 3. Закон України «Про туризм», 1995. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/324/95-%D0%B2%D1%80#Text 4. Любіцева О.О., Панкова Є.В., Стафійчук В.І. Туристичні ресурси України : навч. посіб. К. : Альтерпрес, 2007. 369 с. 5. Пасічник М.П., Ільїн Л.В., Хільчевський В.К. Сапропелеві рекреаційно-туристичні ресурси озер Волинської області. Луцьк : Волиньполіграф, 2021. 172 с. 6. Смаль І.В. Туристичні ресурси світу. Ніжин: Вид-во Ніжинського держ. ун-ту ім. М. Гоголя, 2010. 336 с. 7. Фоменко Н.В. Рекреаційні ресурси та курортологія. К.: Центр навчальної літератури, 2007. 312 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виконання поставлених завдань дозволять випускнику досягти наступних компетенцій: - Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності – К 04. - Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій - К07. - Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями - К08. - Прагнення до збереження природного навколишнього середовища – К11. - Знання та розуміння теоретичних основ наук про Землю як комплексну природну систему.– К13. - Здатність до всебічного аналізу складу і будови геосфер - К17. - Здатність проводити моніторинг природних процесів - К19. лекції, практичні
Методи та критерії оцінювання
тест, бліц опитування, захист практичних робіт, дискурс Завершується дисципліна – іспитом.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Іванівна Лук’янець
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрології та гідроекології
Географічний факультет