Формування водної політики в Україні

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Формування водної політики в Україні
Код дисципліни
ВБ.1.2.5
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР02. Використовувати усно і письмово професійну українську мову. ПР03. Спілкуватися іноземною мовою за фахом.ПР12.Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації. ПР13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Загальна гідрологія», «Основи наукових досліджень», «Основи метеорології», «Застосування ГІС в гідрологічних дослідженнях», «Геологія загальна та історична»; 2. Знання основ правознавства, географії материків та океанів, загальної гідрології, метеорології та кліматології, екології та економіки світу; 3. Володіти елементарними знаннями англійської мови.
Зміст навчальної дисципліни
дана навчальна дисципліна присвячена формуванню у студентів цілісної системи знань про основні законодавчі акти України, які пов’язані з водною політикою, а саме Водний Кодекс України, Закон України "Про гідрометеорологічну діяльність". Національні програми розвитку водного господарства, міжнародне гідроекологічне співробітництво у розрізі таких основних питань: робота міжнародних організацій у вирішенні проблем, пов’язаних зі збереженням води для людства, раціональним використанням водних ресурсів та захисту майна і життя людей від водної стихії; систематизація ратифікованих Україною міжнародно-правових актів універсального (глобального), регіонального та двостороннього характеру у сфері гідроекології та використання водних ресурсів, їх імплементація та практична реалізація на національному рівні; міжнародна діяльність України у галузі гідрології та управління водними ресурсами.
Рекомендована та необхідна література
1. Водна Рамкова Директива ЄС 2000/60/ЕС Основні терміни та їх визначення // Державне агентство водних ресурсів України. URL: http://dbuwr.com.ua/docs/Waterdirect.pdf 2. Водний кодекс України (відомості Верховної Ради України 1995, №24, 189с.(зі змінами 2021р.) 3. ЗАКОН УКРАЇНИ "Про гідрометеорологічну діяльність"( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 16. 4. Директива Європейського парламенту та ради від23 жовтня 2007 року про оцінку та управління ризиками затоплення. https://www.dsns.gov.ua/ua/Vprovadghennya-Directiva-2007-60-EC-of-the-European-Parliament-and-of-the-Council-of-23-october-2007-on-the-assessment-and-management-of-flood-risks.html. 5. Загальна гідрологія: підручник / В.К. Хільчевський, О.Г. Ободовський, В.В. Гребінь та ін. К.: Видавничо- поліграфічний центр «Київський університет», 2008. 399 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У результаті вивчення дисципліни студенти повинні ознайомитись із структурою та напрямками дії чинних законодавчих актів та міжнародних договорів, ратифікованих Україною та ступенем їх реалізації в державі, зокрема необхідно ознайомити студентів із: 1. Водним Кодексом України, Законом України "Про гідрометеорологічну діяльність", Національними програмами розвитку водного господарства; 2. Водною Рамковою Директивою ЄС та їх реалізацію в Україні, Конвенцією з охорони та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер. 3. Міжнародними угодами між урядом України та урядами сусідніх країн про спільне використання прикордонних вод; 4. Директивою ЄС про оцінку та управління ризиками затоплення. лекція практична робота, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
тест, бліц опитування, модульні контрольні залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Григорович Ободовський
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрології та гідроекології
Географічний факультет