Воднобалансові розрахунки

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Воднобалансові розрахунки
Код дисципліни
ОК.27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Фізика», «Хімія», «Загальна гідрологія», «Гідрологія річок», «Гідрологія боліт, льодовиків та підземних вод», «Океанологія», «Гідрометрія» «Основи метеорології», «Геоморфологія і палеогеографія», «Методи обробки та аналізу гідрологічної інформації», «Картографія», «Математичні методи в гідрометеорології». 2. Знання теоретичних основ загальної фізики, хімії, гідрології, геології, землезнавства, кліматології, метеорології, гідрометрії, картографії, математичної статистики. 3. Володіти елементарними практичними навичками збору, систематизації, узагальнення матеріалів спостережень за метеорологічними показниками та елементами гідрологічного режиму водних об’єктів, статистичної обробки рядів випадкових величин та картографічної інформації, аналізу фізико-географічних умов річкового басейну та особливостей водного режиму річок.
Зміст навчальної дисципліни
1. ознайомити студентів з теоретичними основами балансових методів дослідження; 2. ознайомити студентів з прийомами математичної статистики для аналізу гідро-, метео- і агрометеорологічних даних та оцінки точності водно-балансових розрахунків; 3. ознайомити студентів з методами та технологіями просторового та часового осереднення складових рівняння водного балансу; 4. надати студентам чіткий порядок виконання робіт з розрахунку водного балансу річкового басейну, що необхідно для правильного його складання, аналізу і, в разі необхідності, оцінки та ув’язки.
Рекомендована та необхідна література
1. Вишневський В.І. Річки і водойми України. Стан і використання: Монографія. К.: Віпол, 2000. 376 с. 2. Кирилюк М.І. Водний баланс та якісний стан водних ресурсів Українських Карпат: Навч. посіб. Чернівці: Рута, 2001, 246 с. 3. Косовець О.О. Вишневський В.І. Гідрологічні характеристики річок України К.: Ніка-центр, 2003. 324 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практична робота, самостійна робота практичні розрахунки, аналітичні висновки,
Методи та критерії оцінювання
тест, бліц опитування, модульні контрольні виконання практичних аналітично-розрахункових, курсових робіт, екзамен
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Іванівна Лук’янець
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрології та гідроекології
Географічний факультет