Навчальна практика 3. Оглядова гідрографічна

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна практика 3. Оглядова гідрографічна
Код дисципліни
ОК.25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПРН 5. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження. ПРН 8. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПРН 9. Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу. ПРН 10. Аналізувати склад і будову геосфер (у відповідності до спеціалізації) на різних просторово-часових масштабах. ПРН 11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Гідрологія річок» та «Гідрологія озер». Знання теоретичних основ загальної гідрології. Володіння елементарними гідрологічними поняттями про водні об’єкти, їхній гідрологічний режим, наявність навичок виконання практичних робіт з гідрології та картографії.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної практики 3. Оглядова гідрографічна – ознайомлення студентів з різноманітними водними об’єктами на практиці (водотоки та водойми), будовою гідрографічної мережі, оволодіння елементарними прийомами проведення польових досліджень на водних об’єктах (рекогносцирувальні роботи, створення польових картосхем), які доповнюються камеральними роботами, обробкою результатів спостережень, їхнім узагальненням та оформленням звіту. В процесі навчальної практики гідрографічний огляд може здійснюватися на водних об’єктах м. Києва - в Національному природному парку «Голосіївський» (мала річка Горіхуватка – притока Либіді та Горіхуватські стави, струмок Голосіївський з Дідорівськими ставами), на р. Либідь (права притока Дніпра), на р. Нивка (у верхів’ї в районі житлового масиву Теремки 2).
Рекомендована та необхідна література
1). Вишневський В.І. Водойми Києва. - К.: Ніка-Центр, 2021. - 280 с. 2). Вишневський В. І. Малі річки Києва. - К.: Інтерпрес ЛТД, 2013. - 84 с. 3). Парнікоза І.Ю. Київські острови та прибережні урочища на Дніпрі – погляд крізь віки. К., 2021. URL: https://www.myslenedrevo.com.ua/uk/Sci/Kyiv/Islands.html 4). Хільчевський В.К. Гідроекологічні проблеми ревіталізації річок на території міських агломерацій - міжнародний та український досвід // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2017. № 2. - С. 6-13.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проходження маршруту, обстеження водних об’єктів, обробка даних, написання звіту, залік
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: кількість балів, що отримує студент протягом терміну проходження навчальної практики, є сумою балів, що були отримані при оцінюванні: 1) усних відповідей та виконанні практичних завдань під час маршрутів; 2) ведення польового щоденника; 3) участі у підготовці та оформленні звіту. Підсумкове оцінювання у формі заліку відбувається у вигляді захисту підсумкового звіту. Максимальна кількість балів, отримана на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до поточних – 22 бали. Умови допуску до заліку: студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів, до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску – 33 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Валентин Кирилович Хільчевський
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрології та гідроекології
Географічний факультет