Картографія
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Картографія
Код дисципліни
ОК.14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04.Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю. ПР07.Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР12.Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти елементарними навичками використання картографічних творів у вирішенні наукових та практичних завдань.
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Картографія» складається з двох змістових модулів. Перший модуль присвячено структурі картографії, зв’язку її з іншими науками, теоретичним концепціям в картографії, математичній основі картографічних творів, типам картографічних творів, способам та прийомам картографування, написам на картах та картографічній генералізації. Другий модуль розкриває питання проектування, укладання та видання карт, застосування картографічних творів у науковій роботі, зв’язку картографії з геоінформатикою, дистанційними методами зондування Землі; використання карт та загальні вимоги, аналізу і оцінки картографічних джерел; сучасні методи розробки та технології укладання картографічних творів.
Рекомендована та необхідна література
1.Жупанський Я., Джаман В. Головні етапи картографування західноукраїнських земель (на початку XX ст.) // Історія української географії. Тернопіль: Підручники і посібники, 2000. – Випуск 2 – С. 88-93. 2. Картографія. Терміни та визначення. ДСТУ 2757-94. - К.: Держстандарт України, 1994. 3. Божок А.П. Картознавство: підручник / А.П. Божок, А.М. Молочко, В.І. Остроух; за ред. А.П. Божок. – К.: ВПЦ “Київський університет”, 2014. – 332 с. 4. Божок А.П. Картографія : підручник / А.П. Божок, А.М. Молочко, В.І. Остроух; за ред. А.П. Божок. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 271 с. 5. Підлісецька І.О. Методичні вказівки до виконання практичних робіт з курсу «Картографія» для студентів 2 курсу географічного факультету напряму підготовки 6.040105 – гідрометеорологія. Методичні вказівки. – К.: Прінт – сервіс, 2014. – 36 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, самостійні роботи
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виконання практичних робіт і модульних контрольних робіт. - поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 10, максимальна 20; контрольні роботи (10 – 20); самостійна робота (5-10); – підсумкове (заключне) оцінювання у формі заліку (оцінка за знання теорії (мінімум 20, максимум 40 балів); оцінка за практичну частину (40-60).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вікторія
Віталіївна
Удовиченко
Географії України
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Географії України
Географічний факультет