Веб-орієнтоване картографування_3 сем.
Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Веб-орієнтоване картографування_3 сем.
Код дисципліни
ВБ.2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об'єктів геосфер Землі.
ПР03. Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі.
ПР10. Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю.
ПР12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології.
ПР13. Ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти в складі геосфер, їхні властивості, явища та процеси, їм притаманні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність освітнього ступеня бакалавра наук про Землю, успішне вивчення професійно-орієнтованих дисциплін навчального плану першого року навчання другого рівня вищої освіти.
Зміст навчальної дисципліни
Розширити у студентів їхні існуючі базові знання з веб-картографії теорією веб-орієнтованого картографування, а також належні практичні навички пошуку різноманітної картографічної інформації у мережі Інтернет та застосування сучасного програмного забезпечення, що використовується для інтерактивного створення карт за допомогою цього електронного середовища.
Рекомендована та необхідна література
1.Бондаренко Е. Л. Веб-картографія: монографія / Бондаренко Е. Л. – К., 2020. – 80 с. (електронний ресурс).
2.Бондаренко Е. Л. Телекомунікаційна картографія: навчально-методичний комплекс / Е. Л. Бондаренко, О. Ю. Яценко. – К.: УкрІНТЕІ, 2019. – 36 с.
3.Геоінформаційне картографування в Україні: концептуальні основи і напрями розвитку / Л. Г. Руденко, Т. І. Козаченко, Д. О. Ляшенко [та ін.] ; за ред. Л. Г. Руденка. – К. : НВП “Видавництво “Наукова думка” НАН України”, 2011. – 102 с.
4.Hurni Lorenz. Introduction to Web Cartography (Вступ до веб-картографії, англійською мовою, 2 частини / Lorenz Hurni [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.edx.org/course/introduction-to-web-cartography-part-1; https://www.edx.org/course/introduction-to-web-cartography-part-2
5.Kraak M. J. Web cartography / M. J. Kraak, A. Brown. – CRC Press, 2003. – 224 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів:
1.“Комунікативні можливості мережі Інтернет”.
2.“Картографування за допомогою мереж телекомунікацій”.
Методи та критерії оцінювання
Форми та організація оцінювання: поточне (семестрове) оцінювання (практичні роботи (мінімальна оцінка 24, максимальна 40; контрольні роботи (6 – 10); самостійна робота (5 – 10)); підсумкове (заключне) оцінювання у формі іспиту (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20).
Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни