Прикладна метеорологія. Редакція 2022

Освітня програма: Метеорологія. Магістр.

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Прикладна метеорологія. Редакція 2022
Код дисципліни
ОК 4.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в метеорології (ПРН-2) Розробляти, керувати та управляти проектами в метеорології та кліматології, оцінювати і забезпечувати якість робіт (ПРН-4) Вміти здійснювати екологічну оцінку, аудит, ліцензування, сертифікацію використання природних ресурсів, прогнозувати розвиток екологічних, технологічних, економічних та соціальних наслідків на об’єктах природокористування, у т.ч. у зв’язку з впливом атмосферних умов і явищ (ПРН-6) Знати сучасні методи дослідження метеорології і вміти їх застосовувати у виробничій та науково- дослідницькій діяльності (ПР-7) Знати основні принципи управління підприємств сфери природокористування, їхньої організації, виробничої та організаційної структури управління (ПРН-8)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів Мікрокліматологія, Динаміка глобального клімату. 2. Знання теоретичних основ дослідження впливу погоди і клімату на життєдіяльність людини. Вміння оцінювати й аналізувати особливості та наслідки впливу метеорологічних і кліматичних умов на природні та перетворені компоненти територіальних комплексів. Володіння навичками обробки метеорологічної та кліматичної інформації, методами математичного моделювання, методами прогнозування, методами синтезу та аналізу інформації.
Зміст навчальної дисципліни
навчальна дисципліна присвячена вивченню методів, показників і критеріїв, які дозволяють надати кількісну оцінку впливу погоди і клімату на основні виробничі процеси в галузях енергетики (атомної, теплової, гідроенергетики), сільського господарства (рослинництво, тваринництво), лісівництва, будівництва, транспорту (наземного, водного, повітряного), житлового та комунального господарства, а також на територіальну структуру і розвиток туризму та рекреації. Структурно курс складається з двох змістових модулів.
Рекомендована та необхідна література
1. Будівельна кліматологія. ДСТУ-НБВ.1.1 – 27:2010. – К.: Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, 2010. – 128 с. 2. Врублевська О.О., Катеруша Г.П. Прикладна кліматологія: конспект лекцій / О. О. Врублевська, Г. П. Катеруша. – Дніпропетровськ: Економіка, 2005. – 131 c. 3. Жидкова Т.В. Міська кліматологія: Конспект лекцій. – Харків: ХНАМГ, 2011. – 36 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за модульно-рейтинговою системою, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу. Максимальна оцінка становить 100 балів, 60 із яких студент може набрати в ході семестрового контролю і 40 балів – на іспиті. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 12, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 39.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ростислав Васильович Олійник
Метеорології та кліматології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Метеорології та кліматології
Географічний факультет