КИТАЙСЬКА МОВА:ПРАКТИЧНИЙ КУРС

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: китайська мова і література

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
КИТАЙСЬКА МОВА:ПРАКТИЧНИЙ КУРС
Код дисципліни
ВБ 2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами.ПРН 5. Знаходити оптимальні шляхи ефективної взаємодії у професійному колективі та з представниками інших професійних груп різного рівня.ПРН 6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби мови та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації. ПРН 20.2 Застосування знань лексикографічної традиції Китаю, типології та специфіки використання різноманітних лексикографічних джерел. ПРН 21.2 Демонструвати поглиблене практичне володіння китайською мовою на рівні, необхідному для здійснення науково-дослідної діяльності.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
успішне опанування курсів: «Культура мовлення: академічний та діловий дискурс», «Комунікативні стратегії китайської мови» та ін.володіння практикою перекладу китайськомовного тексту, навичками професійного спілкування китайською мовою.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної дисципліни є комплексною, що включає практичну (комунікативну) і освітню. Комунікативна мета досягається шляхом формування у студентів необхідних мовних і мовленнєвих умінь у чотирьох основних видах мовленнєвої діяльності – аудіюванні, говорінні, читанні, письмі та перекладі. Навчальна дисципліна «Китайська мова: практичний курс» є обов’язковим компонентом вибіркового блоку «Китаєзнавство: лінгвістичні студії» і викладається у 3 семестрі відповідно до навчального плану освітньо-професійної програми «Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: китайська мова і література». У межах дисципліни подається теоретичний та практичний матеріал, що формує соціокультурні та соціолінгвістичні компетенції (правила ввічливості, норми, які регулюють стосунки між поколіннями, класами та соціальними групами, лінгвістичні модифікації деяких основних ритуалів у житті суспільства).
Рекомендована та необхідна література
1. A Visual Sourcebook of Chinese Civilization. http://depts.washington.edu/chinaciv/ 2. Second China Project. http://cero11.cise.ufl.edu/~webmaster/index.html 3. 看中国。网址: http://www.showchina.org/en 4. 中级汉语口语/刘德连,刘晓雨编著,第二版。北京大学出版社2010年印刷, - 226页。 5. Chaofen Sun. Chinese: A Linguistic Introduction – New York: Cambridge University Press, 2006. - 234p. 6. Valerie Pellatt, Eric T. Liu. Thinking Chinese Translation: A Course in Translation Method: Chinese to English (Thinking Translation) – New York: Routledge, 2010. - 240 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.4), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.3); (комунікація 3.1); (автономність та відповідальність 4.1-4.2), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи проводиться у таких формах: усна відповідь на семінарському занятті, доповнення, участь у дискусії, бліц-опитування, контрольна робота з відкритими відповідями, підготовка та захист презентації.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної: усні відповіді, доповнення, тести, захист презентації) та за самостійну роботу (підготовка презентації). Усі види робіт за семестр мають у підсумку: За умови заліку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів.
Мова викладання
українська, китайська