Захворювання травної системи

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Захворювання травної системи
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР02. Знання факторів ризику здоров’я людини та епідеміології неінфекційних захворювань. ПР08. Знання особливостей оцінки фізичного стану осіб різного віку та статі. ПР18. Уміння здійснювати лабораторнідослідження функцій організму людини,інтерпретувати результати таких досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Анатомії людини», «Фізіології людини», «Фізіологія харчування і травлення», «Обмін речовин», «Біохімія травлення». Вміння самостійно оцінювати характер та наслідки впливу природних та антропогенних факторів та життєдіяльність людини на здоров’я органів травної системи. Володіння елементарними навичками роботи з науковою літературою, порівняльного та системного аналізу, екстраполяції отриманих данихдля рішення конкретних науковопрактичних задач.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Захворювання травної системи»є складовою програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Бакалавр» за освітньою програмою «Дієтологія». Навчальна дисципліна базується на знаннях про системою шлунково-кишкового тракту, будовою органів, функціонуванням і регуляцією роботи складових компонентів травної системи людини. Основна увага приділяється захворюванням травної системи, їх профілактиці та лікування. У зв’язку з тим, що останні десятиріччя охарактеризувались стрімким розвитком молекулярно-генетичної та імунологічної діагностики гастроентерологічних захворювань, впровадженням біотехнологій в клінічну практику, що посприяло значному прогресу в діагностиці та лікуванні гастроентерологічних захворювань, зросли діагностичні можливості ендоскопічних та радіологічних методів обстеження хворих, покращалась лабораторна діагностика аутоімунної патології, що актуальне для випускників спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування».
Рекомендована та необхідна література
Практична гастроентерологія : сучас. тактика й алгоритми ведення хворих з основ. гастроентерол. захворюваннями і синдромами / В. Г. Передерій, С. М. Ткач. — Вінниця: Нова книга, 2012. — 730 с. : іл., табл., портр. ; 25 см. — 300 пр. — ISBN 978-966-382-356-0.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Модульні контрольні роботи у вигляді тестових запитань, реферативні роботи за темами (2 шт.), усні відповіді та доповнення на заняттях. Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни