Радіологія

Освітня програма: Лабораторна діагностика (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Радіологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Володіти та застосовувати знання та уміння iз загальної та професійної підготовки при вирішенні спеціалізованих завдань. Демонструвати поглиблення базових знань за допомогою самоосвіти, демонструвати уміння представити і оцінити власний досвід та аналізувати й застосовувати досвід колег, демонструвати здатність обміну досвідом з іншими спеціалістами. Надавати консультативну допомоги пов'язану з професійною діяльністю. Виконувати вимоги посадових інструкції, самовдосконалюватись. Виявляти. узагальнювати та вирiшувати проблеми, що виникають в процесi професійної діяльності та формувати по чуття відповідальності за виконувану робо Застосовувати правила біоетики та біобезпеки у своїй фаховiй дiяльностi. ПРН 14. Проводити заходи щодо органiза ї, інтеграції надання лабораторної допомоги населенню та проведення маркетингу лабораторних послуг. Координувати, модифікувати і комбінувати різні методи дослідження з метою виконання типових і нетипових професійнних завдань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування науково-теоретичного та практичного матеріалу навчальних дисципліни «Радіологія» передбачає інтегрування з дисциплінами: методологія наукової роботи, доказова медицина та стандарти лабораторних досліджень, система управління якістю лабораторних досліджень, iнформацiйнi технології в медицині. При вивченні дисципліни студентам слід готуватися до практичних занять та виконувати весь обсяг практичних завдань та завдань до самостійної роботи, що передбачені тематичним планом та ставляться викладачем. Вивчення дисципліни завершується складанням заліку.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Радіологія>> базується на вивченнi студентами медичної біології, паразитології та генетики; медичної біологічної фізики; біологічної хімії; біоорганічної хімії: бiонеорганічної та фізико-коллоїдної хімії; анатомії людини; нормальної фізіології й інтегрується з цими дисциплінами, спирається на знання з патологічноï анатомії та патологічної фізіології, які студенти отримують паралельно з ви вченням курсу радіології). Закладає основи вивчення студентами пропедевтики внутрішніх хвороб з доглядом за хворими: загальноï хірургії з анестезіологією та доглядом за хворими; пропедевтики дитячих хвороб з доглядом за дітьми, що передбача iнтеграцію викладання з цими дисциплінами та формування умінь застосовувати знання з радіології в процесі подальшого навчання й у професійній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. "Рентгенодіагностика" за ред. В.І. Мiлька, Т.В. Топчій, А.П. Лазар, та iнш., "Нова книга", 2005 p. 2. Кравчук С.Ю., Лазар А.П. "Основи променевої діагностики", Чернівці, 2005 рік. 3. Променева діагностика. За ред. Г 1 Коваль, К.: ОРБІС, т. 1, т. 2, 1998. 535 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: контрольна робота, усні відповіді, практичні роботи, реферати/доповіді. Підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни