Гігієна з основами екології та соціології медицини та здоров’я
Освітня програма: Mедицина (англійська мова навчання)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Гігієна з основами екології та соціології медицини та здоров’я
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Надати студентам чітке уявлення про фактори зовнішнього середовища, закономірності їх позитивного і негативного впливу на організм для розробки та проведення профілактичних і оздоровчих заходів, спрямованих на усунення або зменшення впливу негативних факторів або широке застосування позитивні фактори збереження та зміцнення здоров’я особи та контингентів населення.
Основними завданнями вивчення дисципліни «Гігієна та екологія» є створення теоретичних основ гігієни та екології, як наук (термінологія, закони, методи, принципи гігієнічної кодифікації, нормативно-методичне забезпечення застосування профілактичних заходів). ), а також розвиток практичних навичок щодо методів оцінки стану навколишнього середовища.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне засвоєння дисциплін Філософія, соціологія та медична соціологія, інформатика, етика, фізика, біологія, мікробіологія та вірусологія, медична та загальна хімія, біоорганічна та біологічна хімія, фізіологія, патологічна фізіологія, внутрішні хвороби, радіаційна медицина, медичне право, біоетика .
2. Вміння самостійно застосовувати знання з медичної та загальної хімії, біоорганічної та біологічної хімії, фізіології, патологічної фізіології, внутрішніх хвороб, радіаційної медицини, медичного права, біоетики тощо навчальних дисциплін для вирішення конкретних наукових і практичних завдань; робота з науково-методичною літературою.
3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни дозволяє узагальнити уявлення про фактори навколишнього середовища на основі їх кількісних характеристик та закономірностей впливу на організм людини, сформувати гігієнічне мислення – розуміння ролі факторів навколишнього середовища та соціальних умов життя у виникненні життєдіяльності людини. захворювань, вміння обґрунтовувати та здійснювати профілактичні заходи, контролювати їх ефективність, прогнозувати санітарну ситуацію з урахуванням найближчої та відокремленої перспективи розвитку країни.
Рекомендована та необхідна література
1.Гігієна та екологія: Підручник / За ред. В. Г. Бардова. Вінниця: Нова книга, 2006.- 720 с.
2. Профілактична медицина. Загальна гігієна з основами екології: Навчальний посібник / І. І. Даценко, Р. Д.Габович. - К .: Здоров'я, 2004. -792 с.
3. Гігієна та екологія: Навчальний посібник для підготовки до ліцензійного іспиту Крок-2 «Загальномедична підготовка» / Б.А.Пластунов та ін. – Львів, 2011. – 263 с
4. Загальна гігієна: посібник для практичних занять для студентів VI курсу медичного факультету IV. Сергій, Б.Р. Бойчук, С.О. Латанюк та ін – Тернопіль: Укрмедкнига, 1999. – 133 с.
5. Основи екології: підручник для студ. вищих навчальних закладів / [В. Г. Бардов, В. І. Федоренко, Є. М. Белецька та ін.]; за ред. В. Г. Бардова, В. І. Федоренко – Вінниця: Нова книга, 2013. – 424 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, індивідуальна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання 4 семестру:
1. Модуль 1 - PH 1.1., 2.1 - 5 балів / 2.5 бала
2. Модуль 2 - PH 1.1., 2.1 - 5 балів / 2.5 бала
3. Модуль 3 - PH 1.2.,1.3., 2.2 - 5 балів / 2.5 бала
4. Тестовий контроль PH 1.1- 2.2. - 33 бали / 16,5 балів
5. Підсумкова робота з сучасних питань гігієни та екології - РН 1.1- 4.1. - 5 балів / 2,5 балів
6. Підсумковий модульний контроль PH 1.1- 1.3, 2.1-2.2 - 7балів / 3,5 балів
Підсумкова оцінка: іспит
Мова викладання
Англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни