Біологічна та біоорганічна хімія

Освітня програма: Mедицина (англійська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біологічна та біоорганічна хімія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
Ознайомити учнів з хімічною будовою, властивостями та біологічними функціями карбонових кислот, білків, ліпідів, вуглеводів, гетероциклічних сполук і нуклеїнових кислот, а також вітамінів і гормонів; ознайомити їх з роллю ферментів у функціонуванні клітин і тканин, з основними метаболічними шляхами, які реалізуються в клітинах, та механізмами їх регуляції, а також з основами біоенергетики. Особлива увага приділяється вивченню біохімічних механізмів фізіологічних функцій, а також біохімії біологічних рідин (кров, сеча тощо). Кінцевою метою є отримання знань про біохімічні властивості та метаболічні шляхи загальних макромолекул як у нормі. та патологічних станів, а також вміння проводити біохімічні дослідження біологічних рідин та оцінювати отримані результати з інтерпретацією клініко-діагностичного значення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне засвоєння дисципліни «Медична біологія» та «Медична хімія» 2. Знання теоретичних основ медичної хімії, морфологічних дисциплін, анатомії та фізіології. 3. Уміння застосовувати теоретичні знання на практиці та працювати в хімічній лабораторії
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення біомолекул і структури клітини молекулярної організації, загальних закономірностей ферментативного каталізу та біохімічної динаміки основних метаболічних шляхів за участю всіх класів макромолекул (амінокислот, вуглеводів, ліпідів, нуклеотидів, порфіринів і скоро), молекулярної біології та генетики інформації. (білки та нуклеїнові кислоти), молекулярні механізми спадковості та реалізації генетичної інформації, гормональна регуляція метаболізму та загальноклітинних біологічних функцій, а також біохімія спеціальних фізіологічних функцій. Дисципліна викладається студентам першого та другого курсів протягом двох семестрів.
Рекомендована та необхідна література
1. Синельник Т.Б., Костюк О.С., Остапченко Л.І. Біоорганічна хімія : навч. – Київ, 2021. – 386 с. 2. Синельник Т.Б., Конопельнюк В.В., Остапченко Л.І. БАНК ТЕСТІВ (для підготовки до іспиту з дисципліни «Біологічна та біоорганічна хімія» (2-й семестр) для студентів 2-го курсу з англійською мовою навчання). – Київ, 2019. – 122 с. 3. Синельник Т.Б., Галенова Т.І., Остапченко Л.І. «THE TEST BANK» (для підготовки до іспиту з дисципліни «Біологічна та біоорганічна хімія» (1 семестр) для студентів 1 курсу з навчанням англійською мовою) – Київ, 2019. – 116 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, індивідуальні роботи
Методи та критерії оцінювання
Поточний контроль 2 семестру: 1. Модуль контрольна робота 1 – ОР 1.1 - 1.5, 4.1 (блок тем №№ 1 – 3 з ч. 1) – 13 балів/ 7,5 балів 2. Модуль контрольна робота 2 – ОР 1.1 - 1.5, 4.1 (блок тем №№ 4 – 5 з частини 1) – 12 балів/ 6 балів 3. Оцінка виконаної лабораторної роботи та індивідуальне опитування на лабораторних заняттях – ОР 1.1 - 1.5, 2,1 – 2,3, 3.1, 4.1 (блок тем частини 1) – 35 балів/ 14,5 балів. Форма підсумкового контролю: іспит Поточний контроль 3 семестру: 1. Модуль контрольна робота 3 – ОР 1.1 - 1.6, 4.1 (блок тем №№ 6 – 10 з частини 2) – 12 балів/ 6 балів 2. Модуль контрольна робота 4 – ОР 1.3, 1.4, 1.7, 4.1 (блок тем частини 3) – 13 балів/ 6,5 балів 3. Оцінка виконаної лабораторної роботи та індивідуальне опитування на лабораторних заняттях – ОР 1.2 – 1.7, 2.1 – 2.3, 3.1, 4.1 (блок тем частини 2) – 35 балів/ 17,5 бала. Форма підсумкового контролю: іспит
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни