Невідкладна допомога (невідкладні стани) в урології

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Невідкладна допомога (невідкладні стани) в урології
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР.03. Призначати та аналізувати додаткові (обов’язкові та за вибором) методи обстеження (лабораторні, рентгенологічні, функціональні та/або інструментальні ), пацієнтів із захворюваннями органів і систем організму для проведення диференційної діагностики захворювань. ПР.04. Встановлювати остаточний клінічний діагноз шляхом прийняття обґрунтованого рішення та логічного аналізу отриманих суб’єктивних і об’єктивних даних клінічного, додаткового обстеження, проведення диференційної діагностики), дотримуючись відповідних етичних і юридичних норм, під контролем лікарякерівника в умовах лікувальної установи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування та вміння самостійно застосовувати для рішення конкретних науково-практичних задач знання з навчальних дисциплін «Медична біологія», «Медична та біологічна фізика», «Медична інформатика», «Медична хімія», «Біологічна та біоорганічна хімія», «Анатомія людини», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Фізіологія», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Безпека життєдіяльності; основи біоетики та біобезпеки», «Патоморфологія», «Патофізіологія», «Фармакологія», «Пропедевтика внутрішньої медицини». Вміння працювати з науковою та науковометодичною літературою. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Невідкладна допомога (невідкладні стани) в урології» є складовою циклу підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» за освітньою програмою «Медицина». «Невідкладна допомога (невідкладні стани) в урології» є вибірковою дисципліною, яка охоплює вивчення понять, термінології, діагностичних та лікувальних прийомів в медичній діяльності пов’язаній із наданням кваліфікованої медичної допомоги хворим на весь спектр захворювань органів сечостатевої системи з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта та його ставлення до хвороби. Предмет вчить складанню плану обстеження урологічного хворого та інтерпретації результатів дослідження, наданню долікарняної лікувально-профілактичної та санітарнопрофілактичної допомоги, першої термінової медичної допомоги при гострих захворюваннях і нещасних випадках.
Рекомендована та необхідна література
Пасєчніков С.П., Зайцев В.І. Урологія для сімейного лікаря (довідник лікаря) // К.: ТОВ «Бібліотека «Здоров’я України», 2013.- 248 с. Пасєчніков С.П., Возіанов С.О., Лісовий В.М. та ін./ За ред. С.П.Пасєчнікова. Урологія: підручник для студентів вищих медичних навчальних закладів IY рівня акредитації // Вид. 2-ге, випр. і доповн.- Вінниця: Нова книга, 2015.- 432 с. Пасєчніков С.П., Зайцев В.І. Сучасні проблеми урології у практиці сімейного лікаря: довідник лікаря // Київ: ТОВ «Бібліотека «Здоров’я України», 2015.- 126 с. Урологія / за ред. С.П.Пасєчнікова.- Вінниця: Нова Книга, 2013.- 432 с. Стусь В.П., Пасєчніков С.П. Урологія (практичні навички для лікарів-інтернів) / Навчальнометодичний посібник.- Дніпропетровськ: ТОВ «Акцент ПП», 2015.- 282 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Проміжний контроль презентації / доповіді, усні відповіді / доповнення, оцінювання виконання практичних завдань. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Внутрішньої медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”