Онкологія з оцінкою результатів досліджень
Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Онкологія з оцінкою результатів досліджень
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність розв’язувати типові та складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується комплексністю та невизначеністю умов та вимог; загальні: здатність застосовувати знання з онкології в практичних ситуаціях; знання та розуміння предметної області онкології; здатність до вибору стратегії спілкування; здатність працювати в команді; навички міжособистісної взаємодії; здатність спілкуватися рідною мовою як усно, так і письмово; здатність спілкуватись іншою мовою; навички використання інформаційних і комунікаційних технологій; здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу, здатність вчитися і бути сучасно навченим; здатність оцінювати та забезпечувати якість робіт, які виконуються; визначеність і наполегливість щодо поставлених завдань і взятих обов’язків.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна базується на вивченні студентами цитоморфології, біохімії, біофізики, імунології та молекулярної біології пухлинного росту, а також інтегрується з цими дисциплінами; закладає основи вивчення студентами трансляційної медицини, передбачає інтеграцію викладання з цією дисципліною та формування умінь застосувати знання з клінічної онкології в процесі подальшого навчання й у професійній діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
«Онкологія з оцінкою результатів досліджень» охоплює вивчення понять, принципів, методів, методичних підходів фундаментальної та клінічної онкології і суміжних наук. В ході вивчення дисципліни наводиться чи демонструється можливість практичного застосування і значення окремих лабораторних методів, понять і теорій в галузі науки та в інших сферах суспільної діяльності. Особлива увага зосереджена на ролі фундаментальних та новаторських досліджень для діагностики та лікування раку.
Рекомендована та необхідна література
1. Хірургія : підручник для студентів вищих медичних навчальних закладів / К. М. Амосова [та ін.] ; ред. за.: М. П. Захараш, В. Г. Мішалов. – Вінниця : Нова книга, 2016. – 712 с.
2. Хірургія Грінфілда: наукові принципи та практика / редактори, Майкл В. Малхолланд, Кіт Д. Ліллемо, Джерард Доерті, Гілберт Р. Апчерч-молодший, Хасан Б. Алам, Тімоті М. Павлік ; ілюстрації Холлі Р. Фішер. 6-е видання. – 2017. − 5916 с.
3. Грінберг М.С. Довідник з нейрохірургії. 7-е видання – Тієм. Нью-Йорк.- 2010.- 1354 с.
4. Нейрохірургія: підручник /В.Цимбалюк, Б.Лузан, І.Дмитерко та ін.; за редакцією акад. В.Цимбалюк – Вінниця: Нова книга, 2010. – 168 с.
5. Навчальний посібник до практичного курсу для викладачів та студентів. Модуль «Нейрохірургія» //Проф. В. Цимбалюк, Б. Лузан, М. Марущенко. – Київ – 2010. - 68 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Роз’яснення ключових питань теми, опитування студентів, відповіді на запитання студентів, перевірка набуття практичних навичок.
Методи та критерії оцінювання
Вирішення задач, тестовий контроль, усне опитування, письмова відповідь на запитання викладача на заняттях.
Підсумкове оцінювання у формі іспиту.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни