Фізіологія кризових станів організму

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фізіологія кризових станів організму
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Розуміти соціальні та економічні наслідки впровадження новітніх розробок у галузі біології у професійній діяльності. ПР05. Демонструвати навички оцінювання непередбачуваних біологічних проблем і обдуманого вибору шляхів їх вирішення ПР12. Демонструвати знання будови, процесів життєдіяльності та функцій живих організмів, розуміти механізми регуляції фізіологічних функцій для підтримання гомеостазу біологічних систем. ПР22. Поєднувати навички самостійної та командної роботи задля отримання результату з акцентом на доброчесність, професійну сумлінність та відповідальність за прийняття рішень. ПР27.11. Розраховувати, аналізувати та інтерпретувати фізіологічні показники, які відображають реактивні та адаптивні зміни організму людини на різні впливи та робочі навантаження.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів – «фізіологія людини і тварин», «фізіологія крові і дихання», «фізіологія кровообігу», «фізіологічна фармакологія», «біохімія», «загальна цитологія». 2.Вміти самостійно застосовувати знання з цитології, біохімії, фізіології та анатомії та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти навичками конспектування, систематизації та засвоєння інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Фізіологія кризових станів організму людини” має особливе значення для засвоєння знань і вмінь що до закономірностей змін функціонування органів і систем при дії патогенних факторів та механізмах розвитку кризових станів організму. У цій дисципліні функціональні системи розглядаються і як самостійні елементи організму, і як його складові. Фізіологічні процеси, які висвітлюються в межах навчальної дисципліни, вивчаються на молекулярному, клітинному, тканинному, органному рівні та рівні систем. Методи досліджень можуть застосовуватись як у дослідженнях суміжних, так і міждисциплінарних наук. Важливою частиною дисципліни є розгляд конкретних способів та прийомів надання першої долікарської невідкладної допомоги при різних кризових станах організму.
Рекомендована та необхідна література
1. Домедична допомога на місці події : практичний посібник / П. Б. Волянський, А. М. Гринзовський, С. О. Гур’єв та ін. ; за заг. ред. д. н. держ. упр., професора П. Б. Волянського та д. мед. н., професора С. О. Гур’єва. – Херсон : Видавничий дім «Гельветика», 2020. – 224 с. Доступ: https://dsns.gov.ua/upload/9/5/7/9/2020-5-19-112-posibnik.pdf. 2. Основи домедичної підготовки. Навчальний посібник / Черняховський В.Й., Котляр Н.В., Кириченко І.Г. - Херсон : Видавничий дім «Гельветика», 2022. – 188 с. 3. Перша екстрена і тактична медична допомога на догоспітальному етапі / Тарасюк В. Вид-во «Медицина», 2021. – 504 с. 4. Патофізіологія : підручник / М. Н. Зайко, Ю. В. Биць, В. Ф. Мислицький [та ін.] ; за ред. : М. Н. Зайка, Ю. В. Биця, М. В. Кришталя. – 4-те вид., перероблене і доповнене. – К. : Медицина, 2014. – 751 с. 5. Handbook of Critical Care / Red. R.R.Kirby e.a. - Philadelphia-New York: Lippincott-Raven, 2003. (Пер. на рус. - М.: Геотар-мед, 2004. - 64 с.)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1– РН 1.1; 1.2, 1.3– 40 балів/20 балів 2. Модульна контрольна робота 2– РН 1.4- 1.6; 2.1, – 40 балів/20 балів 4. Реферат РН 3.1 –20 балів/ 10 балів - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фізіології людини і тварин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”