Методологія та організація економічних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Освітня програма: Освітньо-наукова програма "Економіка бізнесу"
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Методологія та організація економічних наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ННД.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
1.1 Знати основоположні засади пізнання об’єктивно існуючої економічної реальності; сутнісні ознаки явищ і процесів та форми їх прояву як в економіці загалом, так і на рівні господарюючих суб’єктів. 1.2 Знати основоположні засади пізнання об’єктивно існуючої економічної реальності; сутнісні ознаки явищ і процесів та форми їх прояву як в економіці загалом, так і на рівні господарюючих суб’єктів. 2.1 Вміти самостійно опрацьовувати нові джерела економічної інформації;
синтезувати результати аналітичної обробки фактичних даних. 2.2 Вміти обирати актуальну тему наукового дослідження; визначати об’єкт, предмет, мету та завдання наукового дослідження; формулювати наукову проблему та гіпотезу щодо її розв’язання. 3.1 Здатність вести дискусію, аргументовано презентувати наукові результати.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати зміст основних економічних дисциплін («Економіка підприємства», «Економічна теорія», «Мікроекономіка», «Макроекономіка», «Фінанси», «Статистика»; вміти готувати презентації в РР; володіти навичками публічних виступів та навичками роботи з різними джерелами інформації
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Наука і методологічне дослідження. Базові поняття філософії науки. Тема 2. Множина методологічних систем.. Емпіризм і методологія індуктивізму. Методологія фальсифікаціонізму. Тема 3. Множина методологічних систем. Історична школа у філософії науки. Раціональність та проблема реалізму у сучасній філософії науки. Тема 4. Досвід філософсько-методологічного дослідження економічної науки. Дискусії про "правильний" метод економічної науки. Сучасні методологічні проблеми економічної науки. Тема 5. Вступ до модулю курсу. Інтелектуальна власність як економіко-правова категорія. Результати інтелектуальної діяльності як об’єкт економічних відносин. Тема 6. Система відносин інтелектуальної власності. Тема 7. Сутність і механізми комерціалізації інтелектуальної власності. Тема 8. Охорона та захист прав інтелектуальної власності. Тема 9. Дослідницька компетентність сучасного фахівця. Тема 10. Економічна наука: предметне поле і методи дослідження.
Рекомендована та необхідна література
1. Базилевич В.Д. Інтелектуальна власність: підручник. 3 вид., стер. Київ: Знання, 2014. 671 c.
2. Вірченко В.В. Інтелектуальна власність: теоретичні витоки та економічні імперативи розвитку: монографія. Київ: Видавництво Ліра - К, 2018. 488 с.
3. Інтелектуальна власність: підручник. / О. Кулініч, Л. Романадзе, П. Цибульов. Київ: Олді-плюс, 2016. 384 с.
4. Кулинич О., Романадзе Л., Цибульов П. Інтелектуальна власність [підручник]. Київ: Олді-плюс, 2016. 424 с.
5. Маслов А.О. Інформаційно-знаннєва економіка: підручник. Київ: ВПЦ Київський університет», 2016. 463 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, семінарське заняття, іспит.
Методи та критерії оцінювання
Участь у дискусіях, підготовка і обговорення індивідуальних (самостійних) завдань, обговорення, аналіз кейсів, виконання індивідуального завдання, презентація-виступ за результатами.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни