Основи гідрохімії (4-й семестр)

Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр, 2020

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи гідрохімії (4-й семестр)
Код дисципліни
ОК.20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПРН 5. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження. ПРН 7. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПРН 8. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. ПРН 11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Українською Успішне опанування курсу «Загальна гідрологія»; «Загальна хімія». Знання теоретичних основ загальної гідрології та загальної хімії. Володіння елементарними гідрологічними поняттями про водні об’єкти, їхній гідрологічний режим, наявність навичок виконання лабораторних робіт з хімії.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни полягає у формуванні у студентів цілісної системи знань щодо хімічного складу природних вод, що складають гідросферу Землі. У результаті вивчення дисципліни студенти повинні засвоїти знання про будову молекули води і воду, як розчинник; умови формування хімічного складу природних вод, як складного розчину мінеральних і органічних сполук; відмінності та взаємозв’язок хімічного складу різних типів природних вод (атмосферних опадів, поверхневих вод, підземних і морських вод); уявлення про вимоги до якості води при її використанні різними водокористувачами; питання забруднення природних вод та запобігання цьому.
Рекомендована та необхідна література
1). Хільчевський В.К. Нариси історії гідрохімії в Україні. - К.: 2020. – 136 с. 2). Хільчевський В. К., Забокрицька М. Р. Хімічний аналіз та оцінка якості природних вод: навч. пос. - Луцьк: Вежа-Друк, 2021. - 75 с. 3). Хільчевський В.К., Осадчий В.І., Курило С.М. Основи гідрохімії: підручник. - К.: Ніка-Центр, 2012. - 312 с. 4). Хільчевський В.К., Осадчий В.І., Курило С.М. Регіональна гідрохімія України: підручник. - К.: ВПЦ «Київ. ун-т», 2019. 343 с. 5). Аналітична хімія поверхневих вод / Б.Й. Набиванець, В.І. Осадчий, Н.М. Осадча та ін. – К.: Наук. думка, 2007. – 455 с. 6). Гідрохімічний довідник / В.І. Осадчий, Б.Й. Набиванець, Н.М. Осадча, Ю.Б. Набиванець. – К.: Ніка-Центр, 2008. – 655. 7). Хільчевський В.К. Моніторинг вод в Україні: методи оцінювання якості води для різних цілей у зв’язку зі змінами нормативної бази (2014-2021 рр.) // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія, 2021. № 3(61). C. 6-19.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота, захисти самостійно виконаних робіт, модульна контрольна робота, залік, іспит
Методи та критерії оцінювання
Умови допуску до заліку/іспиту: рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку/іспиту є написання рефератів з питань пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі заліку/іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час складання заліку/іспиту – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на залік/іспит). Підсумкова оцінка з дисципліни складається із балів, набраних студентом за результатами семестрового контролю за першою та другою частинами і балів, отриманих на заліку/іспиті.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Валентин Кирилович Хільчевський
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрології та гідроекології
Географічний факультет