Основи оцінки землі та нерухомого майна
Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Основи оцінки землі та нерухомого майна
Код дисципліни
ОК 23
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
- Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметрії, наповнювати даними державний земельний, містобудівний та інші кадастри.
- Розробляти і приймати ефективні рішення щодо професійної діяльності у сфері геодезії та землеустрою, у тому числі за умов невизначеності.
- Проводити оцінку цілісних майнових комплексів, фінансових інтересів та інших майнових прав, з використанням геоінформаційних технологій та комп’ютерних програмних засобів і системи керування базами даних.
- Проводити аналіз та оцінювання ринків нерухомості.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку володіти знаннями та навичками в галузі земельних відносин, поняттями земельна ділянка та землекористування як об'єкт нерухомості, майнова, сільськогосподарська та природоохоронна нерухомість.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна дозволяє отримати економічні, організаційні і правові знання щодо оцінки землі, земельних ділянок та іншого нерухомого майна, заснованих на досягненнях науки, чинних законодавчих та нормативних актах, що регулюють управління різними об'єктами землекористування та здійснення з ними цивільно-правових угод з метою отримання бажаного комерційного та соціального результату. Дисципліна "Основи оцінки землі та нерухомого майна" спрямована на формування системи спеціальних і практичних навичок у здобувачів освіти щодо оцінки нерухомості, необхідних для правильного практичного застосування методів оцінки нерухомості. Важливою складовою даної дисципліни є вивчення методології та методики оцінки земель та земельних ділянок різних категорій та функціонального призначення.
Рекомендована та необхідна література
1. Експертна та грошова оцінка землі: збірник законодавчих і нормативних актів. ред. В. Б. Паливода. – К. : ПАЛИВОДА А. В., 2017. ISBN 978-966-437-494-1.
2. Дехтяренко Ю.Ф., Лихогруд М.Г., Манцевич Ю.М., Палеха Ю.М. Методичні основи грошової оцінки земель в Україні. Навчальний посібник. — К. Профі, 2007.
3. Третяк А.М. Концептуальні проблеми розвитку грошової оцінки земель в Україні. К.: ІЗ УААН, 2001.
4. Драпіковський О. І., Іванова І. Б., Крумеліс Ю. В. (2015). Оцінка нерухомості. навч. посіб. Київ: ТОВ Сік Груп Україна, 424 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 10 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Людмила
Володимирівна
Плічко
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"