Грунтознавство

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Грунтознавство
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
РН5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціальноекономічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою. РН7. Виконувати обстеження і вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні роботи при виконанні професійних завдань з геодезії та землеустрою. РН17. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, екології, математики, геології, гідрогеології при вивченні природних і суспільних процесів формування і розвитку земельних ресурсів та нерухомості як об’єктів оцінювання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Відсутні
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Ґрунтознавство» спрямована на формування у студентів компетентностей щодо здатності використовувати інформацію про ґрунт, процес ґрунтоутворення, відомості про хімічний та мінералогічний склад ґрунту, його фізичні та хімічні властивості, методи якісного та кількісного дослідження складу ґрунту, визначення основних фізико-механічних показників, методики аналізу ґрунту в теоретичних та практичних цілях у сфері професійної діяльності. Вивчення дисципліни сприяє формуванню теоретичних та практичних навичок для вироблення у студентів необхідних умінь з метою їхнього застосування під час засвоєння інших дисциплін, а також здатності студентів використовувати їх у подальшій практичній, науковий діяльності, яка передбачає елементи аналізу, творчій підхід до аналізу вирішення завдань, пов’язаних з проблемами забруднення, методами очищення та відновлення ґрунту для його оцінки, захистом та раціональним використанням.
Рекомендована та необхідна література
1. Назаренко І. І., Польчина С. М., Нікорич В. А. Ґрунтознавство: Підручник. – Чернівці, 2003.–400 с. 2. Сененко Н. Б., Бунякіна Н. В. Методичні вказівки для виконання курсової робот «Комплексний аналіз ґрунту» із дисципліни «Ґрунтознавство», ПолНТУ, 2007. 3. Стороженко Д. О., Сененко Н. Б. Методичні вказівки для виконання лабораторних робіт із дисципліни «Ґрунтознавство» для студентів денної та заочної форм навчання, ПолНТУ, 2008. 4. Трофименко П.І. Картографо-аналітична оцінка ґрунтового покриву (на прикладі Чернігівщини). Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.01.03. «Агрогрунтознавство і агрофізика», 2004 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. На протязі семестру передбачено виконання 8 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни