Вступ до університетських студій
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр, 2020
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОК.07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР12.Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації. ПР13. Вміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: 1.1 основні історичні передумови формування університетської освіти у світі; 1.2 основні етапи та особливості розвитку освітніх процесів на українських землях; 1.3 Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, культурних подій та явищ 2. Вміти: 2.1 охарактеризувати особливості впливу світових університетських традицій на формування української освітньої системи; 2.2 розуміти суть історичних процесів, які впливали на розвиток університетської освіти на українських землях; 3. Володіти елементарними навичками формування самостійних висновків щодо освітніх процесів у світі, в Україні та у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у різні хронологічні періоди, застосовувати на практиці знання, отримані в процесі навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена ознайомленню з першоджерелами класичної освіти та її традиціями, висвітленню особливостей західноєвропейської університетської освіти на різних етапах історичного розвитку від давнини до сучасності висвітленню характеристики еволюції вітчизняної вищої освіти, становленню і функціонування університетів на українських землях. Студенти ознайомлюються з історичним оглядом процесу заснування та подальшої науково-педагогічної діяльності університету в Києві (ХІХ – ХХІ ст.), аналізують сучасне становище КНУ імені Тараса Шевченка та географічного факультету на фоні світових тенденцій у сфері вищої освіти. Вивчають створення та становлення та розвитку університетських кафедр гідрології та гідроекології і метеорології та кліматології в університеті, ролі завідувачів та викладачів кафедр в їхньому історичному розвитку і становленні.
Рекомендована та необхідна література
1. Загальна гідрологія: підручник / В.К. Хільчевський, О.Г. Ободовський, В.В. Гребінь та ін. – К.: Видавничо- поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 399 с. 2. Хільченвський В.К. Кафедра гідрології і гідрохімії: освіта і наука. К.: Ніка-центр, 2000. 3. Університетська гідрологічна наука в Україні та перспективи подальшого її розвитку / Хільчевський В. К., Є. Д. Гопченко, Н. С. Лобода, О. Г. Ободовський, В. В. Гребінь, Ж. Р. Шакірзанова, Ю. С Ющенко, Н. П. Шерстюк // Український гідрометеорологічний журнал - 2017, №19.С.90-105 4. Сніжко С. І., Паламарчук Л. В., Затула В. І. Метеорологія: Підручник. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2010. – 592 с. 5 Географічний факультет у персоналіях / Олійник Я. Б., Бортник С. Ю., Гродзинський М. Д., Дмитрук О. Ю. та інші. — К.: ВГЛ «Обрії», 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійні роботи
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється впродовж семестру для усіх видів робіт, включаючи і самостійну роботу .
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тетяна
Юріївна
Горбань
Кафедра історії світового українства
Історичний факультет
Історичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра історії світового українства
Історичний факультет