Методологія вивчення трансформації міфу у сучасній літературі

Освітня програма: «Зарубіжна література та англійська мова: теорія і методика навчання»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Методологія вивчення трансформації міфу у сучасній літературі
Код дисципліни
ДВС 1.03.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 15, ПРН 16, ПРН 19, ПРН 33.1, ПРН 40.1. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні етапи розвитку зарубіжної літератури та домінантні філософсько-естетичні напрямки і течії, прецедентні тексти, що вивчалися в курсах нормативних дисциплін. 2. Вміти застосовувати окремі поняття теорії та історії літератури. 3. Володіти достатніми навичками літературознавчого аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Мета курсу полягає у систематизації класичних та новітніх мітів, мітологічних комплексів та форм їхніх модифікацій у зарубіжній літературі ХХ–ХХІ століть з урахуванням взаємодії з іншими формами мистецтва. Вивчення літературних творів спрямоване на висвітлення специфіки де-, ре- та неомітологізації як домінантних характеристик і способів апропріації прецедентних текстів і культурно-естетичних феноменів. Курс формує наукове розуміння концепції міту та його системного побутування у культурах і літературі народів світу; розкриває сутність і зміст основних тенденцій розвитку літературного процесу ХХ-ХХІ ст. крізь філософсько-естетичний фокус рефлексування мітології та її апропріацію в національних літературах. Окрема увага приділяється відображенню світоглядних засад та художньої практики того чи іншого митця при модифікації мітологічних комплексів. У ході курсу студенти вдосконалюють навички літературознавчого аналізу із застосуванням новітніх інтерпретаційних методологій.
Рекомендована та необхідна література
Ж. Ануй. Антігона А. Барікко. Дон Жуан Дж.Барнс. Історія світу в 10 ½ главах Х.Л.Борхес. Дім Астерія. Чотири цикли. Т.Б.Джеллун. Дон Кіхот у Танжері К. Вольф. Медея Дж.Гарднер. Грендель Ф.Дюрренматт. Мінотавр А. Камю. Міф про Сізіфа Ф.Кафка. Прометей Ж.Кокто. Орфей М. Конопницька. Прометей і Сізіф Х.Кортасар. Менади. Царі А.Кункейро. Людина, яка була схожа на Ореста А. Моравіа. Презирство Л. Малерба. Ітака назавжди Ж.-П.Сартр. Мухи Г.Т.Бальєстер. Дон Хуан 1. Антологія світової літературно-критичної думки ХХ ст. / За ред. М. Зубрицької. Львів, 1997. 2. Давиденко Г.Й. та ін. Історія новітньої зарубіжної літератури. Навч. посібник. К.: Центр учбової літератури, 2008. 3. Драненко Г.Ф. Міф як форма сенсу та сенс форми. Міфокритичне прочитання творів Б.-М. Кольтеса: монографія. – Чернівці, 2011.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачені такі навчальні заходи, як усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях, бліц-опитування, презентація індивідуальних проєктів, підсумкова контрольна робота (із тестом та відкритими відповідями); заплановані наступні методи викладання: лекція, практичне заняття, перегляд адаптованих до завдань курсу відео-матеріалів; індивідуальні проєкти, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка за курс формується як сума балів поточного контролю і не передбачає додаткових заходів підсумкового оцінювання. Форми поточного контролю охоплюють роботу на практичних заняттях: усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях (max 59/min 34 бали), бліц-опитування (max 6/ min 3 бали), презентацію індивідуальних проєктів (max 15/min 11 балів) та написання підсумкової контрольної роботи (max 20/min 12 балів). Сумарно форми підсумкового контролю становлять max 100/min 60 балів. Студентам, які за семестр не набрали min 60 балів, необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних робіт та тесту. Шкала відповідності підсумкових балів За 100-бальною шкалою Оцінка за національною шкалою 60–100 Зараховано 0–59 Не зараховано
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології