НОВІТНІ АНТЕННІ СИСТЕМИ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ ЗАСОБІВ

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж (магістр)

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
НОВІТНІ АНТЕННІ СИСТЕМИ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ ЗАСОБІВ
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Студент повинен знати принципи і методи для проектування та застосування приладів, пристроїв та систем електроніки, фундаментальні розділи фізики та хімії для розуміння процесів твердотільної, функціональної та енергетичної електроніки, електротехніки, математичні методи, сучасні інформаційні технології і комп'ютерне програмне забезпечення, для вирішення інженерних задач в галузі електроніки, аналітичні методи ідентифікації процесів у приладах, прстроях та системах електроніки. Студент повинен вміти вирішувати інженерні задачі в галузі електроніки, визначати та оцінювати характеристики та параметри матеріалів електронної техніки, застосовувати на практиці галузеві стандарти та стандарти якості функціонування пристроїв та систем електроніки, контролювати і діагностувати стан обладнання, ремонтувати аналогові, цифрові та оптичні модулі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна “Новітні антенні системи радіоелектронних засобів” є обов’язковою компонентою освітньої програми і використовує результати вивчення обов’язкових дисциплін “Вища математика”, “Загальна фізика”, “Основи теорій кіл”, “Електродинаміка та поширення радіохвиль” та низки дисциплнін вільного вибор.. Навчальна дисципліна “Новітні антенні системи радіоелектронних засобів” є основою для обов’язкової компоненти “Комплексні системи інформаційної безпеки”. Попередні вимоги: 1. Знати фізичні явища та розуміти фізичні ефекти, які мають місце при випроміненні електромагнітних хвиль. 2. Знати фізичні принципи функціювання НВЧ приладів. 3. Володіти базовими знаннями стосовно кодування та передавання інформації. 4. Володіти навичками математичного та комп’ютерного моделювання систем та процесів в радіотехніці.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Новітні антенні системи радіоелектронних засобів” розкриває методи та засоби побудови новітніх антен, які експлуатуються в реальних умовах з різними типами радіоелектронної апаратури.
Рекомендована та необхідна література
1. Ільницький Л.Я., Савченко О.Я., Сібрук Л.В. «Антени та пристрої надвисоких частот»: Підручник для ВНЗ/ За ред. Л .Я. Ільницького. – К: Укртелеком, 2003. – 496с. 2. Ільницький Л.Я., Сібрук Л.В., Щербина О.А. «Пристрої надвисоких частот та антени»: Навч. посібник. – К: НАУ, 2013. – 188с. 3. Ільницький Л.Я., Сібрук Л.В., Слоболлдянюк П.В., Благодарний В.Г. «Антени телекомунікаційних та моніторингових систем», За ред Л.Я. Ільницького. – К., 2012. – 240 с. 4. Balanis C. A . Antenna Theory: Analysis and Design. 4th Edition / C. A. Balanis. − New Jersey: John Wiley & Sons, 2016. − 534 p. 5. Haupt R.L. Antenna Arrays: A Computational Approach / R. L. Haupt. − New Jersey: John Wiley & Sons, 2010. − 1095 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна індивідуальна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання. Навчальний семестр має два змістові модулі.Оскільки виконання лабораторних робіт повністю охоплює перевірку засвоєння лекційного матеріалу, контрольні роботи не проводяться. Загальне оцінювання протягом семестрів виконується за сумою оцінювання результатів лабораторних робіт, усних доповідей на семінарських заняттях, виконаннях самостійних і домашніх робіт. Обов’язковим для допуску до іспиту є виконання лабораторних робіт кожного з модулів з сумарною оцінкою не менше 18 балів (з 30). Підсумкове оцінювання відбуваєьбся у формі іспиту. Форма іспиту – письмово-усна. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання загальної суми балів (за семестрове оцінювання та іспит разом) не менш ніж 60 балів, при цьому оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська