Розробка інтерфейсів користувача
Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Розробка інтерфейсів користувача
Код дисципліни
ВБС 1.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати принципи побудови інтерфейсів користувача, їх еволюційного розвитку, засоби їх програмної реалізації. Мати навички створення декстопних застосунків з використанням інструментів Windows Forms, WPF, XAML, Qt та Gtk.
Студент повинен розуміти особливості побудови мобільних застосунків та мати навички роботи з інструментом Android Studio для створення мобільних застосунків на базі операційної системи сімейства Android.
Студент повинен мати навички створення web-застосунків з використанням бібліотек JQuery, AngularJS. Розуміти методологію та використовувати React Framework.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Розробка інтерфейсів користувача» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки бакалавра. Студент повинен знати основні принципи побудови апаратного та програмного забезпечення ЕОМ, мови програмування системних та web-додатків.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна включає у себе три змістовні модулі.
У першому модулі розглядаються принципи побудови декстопного ПЗ, застосування інструментів та технологій, таких як Windows Forms, WPF, XAML, фреймворки Qt та Gtk.
У другому модулі розглядаються принципи побудови мобільних застосунків на базі операційної системи сімейства Android. Досліджується використання інструменту Android Studio та мови програмування Kotlin.
У третьому модулі розглядаються принципи побудови web-застосунків та відповідні програмні інструменти їх реалізації. Досліджується використання бібліотек JQuery, AngularJS, методологія та використання React Framework. Розглядаються засоби створення застосунків у відповідності до парадигми SPA (Single Page Application).
Розглядаються перспективні напрямки еволюції інтерфейсів користувача як таких.
Рекомендована та необхідна література
1. Microsoft WPF Documentation [Електронний ресурс] // Microsoft. – 2022. – Режим доступу до ресурсу: https://docs.microsoft.com/en-us/visualstudio/designers/getting-started-with-wpf.
2. Electron Docs [Електронний ресурс] // Electron Working Groups – Режим доступу до ресурсу: https://www.electronjs.org/docs/latest/.
3. Tidwell J. Designing Interfaces, 3rd Edition / J. Tidwell, C. Brewer, A. Valencia., 2020.
4. Levy J. UX Strategy / Jaime Levy., 2015. – 304 с.
5. Apple UI HIG [Електронний ресурс] // Aplle Inc. – 2022. – Режим доступу до ресурсу: https://developer.apple.com/design/human-interface-guidelines/guidelines/overview/.
6. Thomas Uphill, John Arundel, Neependra Khare. DevOps: Puppet, Docker, and Kubernetes. — Packt Publishing, 2017. — 924 pp.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Активність протягом навчального семестру передбачає 6 лабораторних робіт та дві модульні контрольні роботи (МКР). Умовою для допуску до підсумкового контролю є: захист лабораторних робіт та МКР з сумарною кількістю балів не менше 60% від максимально можливої оцінки. Підсумкове оцінювання: залік у форматі тесту. Тест складається з 30 закритих питань (передбачає наявність варіантів відповіді) з максимальною оцінкою 1 бал за кожне, та 2 відкритих питань (необхідно надати розгорнуту відповідь) з максимальною оцінкою у 5 балів за кожне. Всього за іспит студент може отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою за 24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юрій
Костянтинович
Юрчик
Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем