Комп’ютерні мережі (семестр 4)

Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Комп’ютерні мережі (семестр 4)
Код дисципліни
ОК 21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати основні принципи та протоколи передачі даних в мережі; відмінності та особливості маршрутизаторів в порівнянні з комутаторами; принципи побудови сучасних локальних мереж. Студент повинен вміти приймати рішення по вибору протоколів та принципів налаштування мережевого обладнання; обирати архітектуру та апаратні засоби для побудови мереж малого та середнього розміру; виконувати розбиття на підмережі та розраховувати кількість пристроїв в кожній з них. Моделювати принципи адресації за типами пристроїв; виконувати базові налаштування мережевого обладнання; діагностувати стан роботи пристроїв та мережевих інтерфейсів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Комп’ютерні мережі» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема, «Дискретна математика», «Основи апаратного та програмного забезпечення», «Англійська мова».
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни розглядається принципи передачі даних в мережі. Розгляд принципів передачі даних ґрунтується на вивченні протоколів, які для цього використовуються.Основою розуміння принципів роботи протоколів ґрунтується на розгляді форматів заголовків та призначення кожного з полів. Поля заголовків протоколів розкривають можливості на призначення кожного з протоколів та коло їх застосування. Важливою складовою передачі даних є адресації пристроїв в мережі. Адресації використовується на різних рівнях моделі OSI. Найбільш значимою адресацією в комп’ютерних мережах є: фізична адреса пристрою, логічна адреса пристрою та адреса застосування на транспортному рівні моделі OSI. Розуміння принципів логічної адресації ґрунтуються на розгляді таких понять як: адреса пристрою, адреса мережі, широкомовна адреса, маска мережі, принципи розбиття на підмережі.
Рекомендована та необхідна література
[1] HCIA Datacom v1.0 Student Guide [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://e.huawei.com/en/talent/ (для авторизованих користувачів). [2] HCNA Networking Study Guide 1st ed. 368 pages. Springer; 1st ed. 2016 edition (July 12, 2016). [3] Andrew S. Tanenbaum. Computer Networks 5th By Andrew S. Tanenbaum (International Economy Edition) / Andrew S. Tanenbaum, David J. Wetherall – Prentice Hall, Indian International Ed., 2010. – 960 p. [4] Буров Є.В. Комп'ютерні мережі. Підручник (затв. МОН України), 2015, 262 с. [5] Wendell Odom. CCNA Routing and Switching 200-125 Official Cert Guide Library. Published Jul 26, 2016 by Cisco Press. [6] Kevin Wallace. CCNP Routing and Switching ROUTE 300-101 Official Cert Guide. Published Dec 9, 2014 by Cisco Press. [7] Jeff Doyle, Jennifer DeHaven Carroll. Routing TCP/IP, Volume 1, 2nd Edition. Published Oct 19, 2005 by Cisco Press. [8] James Kurose. Computer Networking: A Top-Down Approach / James Kurose, Keith Ross. 2016. – 864 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: навчальний семестр має один змістовний модуль. Обов’язковим для допуску до заліку є: виконання лабораторних робіт з оцінкою не менше 20 та написання модульної контрольної роботи з кількістю балів не менше 10. Підсумкове оцінювання - у формі заліку; форма заліку – письмова. Письмова робота складається з тесту, питання оцінюються відповідно до коефіцієнтів в залежності від їх складності. Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за залік не може бути меншою 20 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем