Функціональний аспект сучасної словенської мови
Освітня програма: Словенська мова і література та англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Функціональний аспект сучасної словенської мови
Код дисципліни
ННД 08.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН10 Знати норми словенської літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11 Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та словенською і англійською мовами. ПРН12 Аналізувати одиниці словенської та англійської мов, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН14 Використовувати словенську і англійську мови, в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя. ПРН16 Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції словенського мовознавства і літературознавства, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання з загальної структури сучасної української мови; одиниці фонетичних, лексичних, морфологічних, синтаксичних рівнів української мови; володіння елементарним навичками роботи з навчально-методичними посібниками, пошуку інформації в рекомендованих до опрацювання джерелах. Успішно засвоєний комунікативний курс сучасної словенської мови.
Зміст навчальної дисципліни
НД “Функціональний аспект словенської мови” є логічним продовженням дисципліни першого семестру «Комунікативний аспект словенської мови», тож її метою є продовження ознайомлення студентів з основною граматичною та лексичною базою словенської мови, що закладає підґрунтя для подальшого глибшого її вивчення. Основними завданнями є висвітлення основ нормативної граматики словенської мови та опанування студентами тематичних лексико-комунікативних циклів. Студенти вивчатимуть правила словенської літературної вимови, основи орфографії, правила словенської словозміни (іменник, прикметник, займенник, числівник, дієслово), основні особливості синтаксичної структури словенської мови, лексику найпоширеніших тематичних полів, розвиватимуть навички спілкування в типових комунікативних ситуаціях
Рекомендована та необхідна література
1. A, B, C — 1, 2, 3, gremo / Pirih Svetina N., Ponikvar A. Ljubljana, 2005.
2. S slovenščino nimam težav / Andreja Markovič et al. – Ljubljana, 2008.
3. Slovenska beseda v živo / Andreja Markovič et al. – Ljubljana, 2002.
4. Gremo naprej. Učbenik za nadaljevalce na tečajih slovenščine kot drugega ali tujega jezika / Ivana Peric Lasnik, nataša Pirih Svetina, Andreja Ponikvar. – Ljubljana, 2009
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Бесіда, розповідь, пояснення, дискусія, демонстрація, вправи, кейс-метод, інформаційно-ілюстративний метод, метод спостереження, метод аналізу, частково-пошуковий метод, методи стимулювання і мотивації навчально-пізнавальної діяльності, відео перегляд матеріалів, методи контролю і самоконтролю (усне опитування, письмовий контроль, тестові завдання, написання текстів на різноманітні теми, диктант, індивідуальне читання).
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту). Допуск до іспиту передбачає успішне виконання студентом завдань і роботу впродовж усього семестру. Отже, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 36, максимум 60 балів) та підсумкового оцінювання – іспиту (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Іванівна
Дзюба-Погребняк
Кафедра слов'янської філології
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра слов'янської філології
Навчально-науковий інститут філології