Словенське країнознавство і фольклор
Освітня програма: Словенська мова і література та англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Словенське країнознавство і фольклор
Код дисципліни
ННД 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН2: Ефективно працювати зі слов’янознавчою інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН3: Організовувати процес свого навчання й самоосвіти в галузі славістики. ПРН5: Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та словенської художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Уміння оперувати історичними та історіографічним матеріалом, що відповідає вимогам шкільної програми; знання географічних характеристик європейських країн та їхніх природно-кліматичних особливостей; знання українського фольклору в межах шкільної програми.
Зміст навчальної дисципліни
Мета НД– формування у студентів комплексних базових знань з історії, культури, суспільних, економічних і природно-кліматичних особливостей, а також фольклору Словенії, опанування ними суті тих процесів, що відбувалися в минулому, усвідомлення взаємозв’язку та взаємозалежності історичних і державотворчих явищ. Дисципліна належить до переліку обов’язкових і викладається у І семестрі. Дисципліна спрямована на вивчення основних етапів історичного розвитку Словенії, дає уявлення про національні країнознавчі явища, висвітлює основні аспекти соціального та політичного життя країни, ознайомлює з політичним і державним устроєм, національною символікою, фольклором Словенії. У курсі передбачено два змістові модулі. Завершується дисципліна іспитом.
Рекомендована та необхідна література
• Яровий В. І. Історія західних і південних слов’ян (з давніх часів до ХХ ст.). К., 2001.
• Хрестоматия по истории южных и западных славян: В 3 т. Минск, 1987-1989.
• Kos J. Duhovna zgodovina Slovencev. Ljubljana, 1996.
• Prunk J. Kratka zgodovina Slovenije. Ljubljana, 2008.
• История Словении / Л. А. Кирилина, H. С. Пилько, И. В. Чуркина; отв. ред. И. В. Чуркина. — СПб.: Алетейя, 2011.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Перша частина курсу присвячена історії Словенії від найдавніших часів до 20 ст. Друга частина курсу сфокусована на історії Словенії 20 - поч.21 ст., сучасному стані словенської культури та ознайомленні з словенським фольклором. Заняття проводяться у вигляді лекцій, семінарів, з використання інтерактивних методів навчання. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до передбачених видів робіт та форми контролю. Завершується дисципліна іспитом. Виклад матеріалу здійснюється за допомогою таких методів навчання: лекція, ілюстрація, відео перегляд матеріалу, робота з книгою.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту). Допуск до іспиту передбачає успішне виконання студентом завдань і роботу впродовж усього семестру. Отже, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 36, максимум 60 балів) та підсумкового оцінювання – іспиту (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Іванівна
Дзюба-Погребняк
Кафедра слов'янської філології
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра слов'янської філології
Навчально-науковий інститут філології