Додаткові розділи статистичної фізики

Освітня програма: Фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Додаткові розділи статистичної фізики
Код дисципліни
ВК10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
В результаті вивчення курсу студент повинен знати основні властивості речовини в магнітному та електричному полях, основні положення статистичної фізики неідеальних систем; вміти досліджувати властивості речовини в магнітному та електричному полях; розв’язувати задачі статистичної фізики неідеальних систем; обґрунтувати основні властивості речовини в магнітному та електричному полях та основні положення статистичної фізики неідеальних систем.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати фізику і математику на рівні, що відповідає кваліфікації „бакалавр фізики”, зокрема Для оволодіння дисципліною необхідні знання з курсів „Термодинаміка та статистична фізика”, „Електродинаміка”, „Квантова механіка”. Вміти застосовувати знання вищезгаданих курсів. Володіти елементарними навичками математичних перетворень, обчислення похідних та інтегралів функцій; розв’язання диференціальних рівнянь.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна „Додаткові розділи статистичної фізики” є складовою освітньо-професійної програми “Фізика” за освітнім ступенем “Бакалавр”. Навчальну дисципліну присвячено вивченню методів дослідження властивостей речовини у магнітному та електричному полях та їх застосування на практиці. Результати навчання полягають у здатності розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми з фізики та астрономії у професійній діяльності або у процесі подальшого навчання, що передбачає застосування певних теорій і методів фізики та астрономії і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.
Рекомендована та необхідна література
1. Федорченко А. М. Теоретична фiзика. Т. 2. Квантова механiка, термодинамiка i статистична фiзика / А. М. Федорченко. ‒ К. : Вища шк., 1993. 3. Дацюк В. В. Термодинаміка і статистична фізика. / В. В. Дацюк, М. Ф. Ледней, І. П. Пінкевич : збір. задач для студ. фіз. ф-ту. ‒ К. : Видавничо-поліграфічний центр ``Київський унiверситет'', 2012.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 120 год., в тому числі: Лекцій – 14 год. Практичні заняття – 30 год. Консультації - 1 год. Самостійна робота – 75 год.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: - семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота - 12 балів 2. Захист звітів самостійних робіт, усні відповіді, задачі - 60 балів. 3. Захист реферату - 8 балів. - підсумкове оцінювання: у формі заліку Формою проведення заліку є написання письмової роботи з подальшою усною співбесідою - 20 балів. Обов’язковою умовою допуску до заліку є відпрацювання всіх самостійних робіт та написання модульної контрольної роботи. Здобувач освіти не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 48 балів. Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни