Електродинаміка плазми

Освітня програма: Фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Електродинаміка плазми
Код дисципліни
ВК9
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
1. Знати, розуміти та вміти застосовувати основні положення загальної та теоретичної фізики, зокрема, класичної, релятивістської та квантової механіки, молекулярної фізики та термодинаміки, електромагнетизму, хвильової та квантової оптики, фізики атома та атомного ядра для встановлення, аналізу, тлумачення, пояснення й класифікації суті та механізмів різноманітних фізичних явищ і процесів для розв’язування складних спеціалізованих задач та практичних проблем з фізики та астрономії. 2. Знати і розуміти експериментальні основи фізики: аналізувати, описувати, тлумачити та пояснювати основні експериментальні підтвердження існуючих фізичних теорій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
• Знати основні принципи статистичної фізики та електродинаміки; • Вміти розв’язувати лінійні диференціальні рівняння в звичайних та частинних похідних, обчислювати моменти функції розподілу, розв’язувати системи алгебраїчних рівнянь. • Володіти основними методами математичного аналізу та математичної фізики в рамках курсів, що читаються студентам фізичного факультету.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Електродинаміка плазми» входить до спеціалізованого вибіркового блоку «Квантова теорія поля» і включає в себе ознайомлення з різними способами теоретичного опису плазми, в першу чергу кінетичним із застосуванням формалізму ймовірності переходу; вивченням хвиль в ізотропній та магнітоактивній плазмі, як із зіткненнями так і без зіткнень
Рекомендована та необхідна література
1. Zagorodniy AG, Momot AI Introduction to the kinetic theory of plasma. - K .: Scientific opinion. - 2015. - 445 p. 2. Ishimaru S. Basic principles of plasma physics. - M .: Atomizdat, 1975. 3. Alexandrov AF, Rukhadze AA Lectures on electrodynamics of plasma-like media. - M .: Izd. MSU, 1999. - 335 p. 4. Sytenko OG, Malnev VM Fundamentals of plasma theory. - К .: Наукова думка, 1994. - 372 с. 5. Sitenko AG Fluctuations and nonlinear interaction of waves in plasma. - Kyiv: Scientific Opinion, 1976.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Виконання завдань для самостійної роботи (60 балів). Колоквіум (20 балів). Білет на колоквіумі містить одне теоретичне питання з частини 1 на яке необхідно дати у відповідь у письмовій формі, а потім пояснити в усній формі. Підсумкове оцінювання у формі заліку: Залік проводиться в письмово-усній формі. Білет містить одне теоретичне питання з частини 2 на яке необхідно дати у відповідь у письмовій формі, а потім пояснити в усній формі. На заліку студент може отримати максимально 20 балів. Умови допуску до заліку: набрати не менше 50 балів за семестрове оцінювання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни