Хімія рідкісних елементів

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Хімія рідкісних елементів
Код дисципліни
ВКБ.4.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Р13. Аналізувати та оцінювати дані, синтезувати нові ідеї, що стосуються хімії та її прикладних застосувань. Р21. Здійснювати моніторинг та аналіз наукових джерел інформації та фахової літератури. Р22. Обговорювати проблеми хімії та її прикладних застосувань з колегами та цільовою аудиторією державною та іноземною мовами. Р24. Використовувати сучасні інформаційно- комунікаційні технології при спілкуванні, а також для збору, аналізу, обробки, інтерпретації даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
"Хімія рідкісних елементів" є складовою чстиною циклу професійної підготовни хіміка-неорганіка освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр"потрубує успішного опанування курсів" Загальної хімії" та "Хімія елементів".
Зміст навчальної дисципліни
Вступний курс надає базовий рівень для того щоб "бакадавр" добре орієнтувався в галузі властивостей і застосування рідкісних елементів та основних сполук та способів добування і переробки рідкісних елементів.Застосуваннята ролі сполук рідкісних елементів в народному господарстві.
Рекомендована та необхідна література
1. Пінчук С. І., Чигиринець О. Е. Хімія твердого тіла . Київ, ТОВ "Видавничий дім АртЕк", 2018. — 124 с. 2. Asim K. Das Fundamental concepts of inorganic chemistry .- CBS Publishers & Distributors PVT LTD – 2020. - 664р. 3. Kalibabchuk O.V., Ohurtsov V.V., Halynska V.I. General and Inorganic Chemistry. Kyiv: AUS Medicine Publishing,. 2019, 456 p. 4. Беженар В.П. Хімія і технологія неорганічних речовин: навчально-методичний посібник. – Івано-Франківськ: 2011 . 217 с. 5. Пекарно В.А. Фізика твердого тіла. - Івано-Франківськ – 2007. 285 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали. Контрольні роботи + доповіді рефератів + поточний контроль та опитування = 60 + 40 екзамен = 100 балів Контрольні роботи + доповіді рефератів + поточний контроль та опитування = 60 + 40 екзамен = 100 балів
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

НАТАЛІЯ ЮРІЇВНА СТРУТИНСЬКА
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет