Сучасні інформаційні технології у сфері культури та теорія і практика медіа культури

Освітня програма: ОПП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Сучасні інформаційні технології у сфері культури та теорія і практика медіа культури
Код дисципліни
ОК 31
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
3. Створювати логічно і структурно організовані тексти з питань культурології, відповідно до спеціалізації. 5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо культурних явищ, подій та історико-культурних процесів. 6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій. 10. Розпізнавати та класифікувати різні типи медіа та медіа мистецтва, визначати їх сутнісні характеристики на основі комплексного аналізу. 13. Презентувати знання про культуру відповідно до спеціалізації представників різних професійних груп та здобувачів освіти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики розвитку науково-технічного прогресу; етапи та специфіку розвитку інформаційних та медіа технологій; основні поняття та категорії у сфері науки та техніки; сучасні медіа теорії та методи наукових досліджень у сфері новітніх технологій. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо розвитку сучасних інформаційних та медіа технологій; практично застосовувати отримані теоретичні знання стосовно медіа теорій; прогнозувати перспективи розвитку інформаційних та медіа технологій, орієнтуватися в основних історичних етапах інформаційного розвитку суспільства . 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно інформаційних та медіа технологій в культурі
Зміст навчальної дисципліни
Історія розвитку інформаційних технологій та їх різновиди Теорії інформаційного суспільства в контексті культури Торонтська школа комунікації: піонери медіа-теорії «Нові медіа» та проблеми технічної відтворюваності в сучасній культурі. Інформаційні та медіа технології в організації виставкового простору сучасного мистецтва. Світова музейна практика та медіа технології. Інтернет як провідний спосіб комунікативного зв’язку в сфері культури Сучасні технології та масова культура: нові горизонти можливостей.
Рекомендована та необхідна література
Пруденко Я. Д. Інституалізація українського медіамистецтва (від початку 90-х рр. до сьогодні [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.culturology.academy/wp-content/uploads/KD4_Prudenko.pdf Пруденко Я. Д. Історія медіа-арту в україні. досвід архівування. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.mediaartarchive.org.ua/publication/dosvid-arkhivuvannya/ Стоян С.П. «Швидкість» сучасного мистецтва як втрата символічної цінності твору // Вісник НАКККіМ. – 2012. № 1 с. 24-28. Стоян С.П. Сучасне мистецтво в контексті глобалізації // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури. – 2012. – Випуск XXIX – с. 291 – 299.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 39 / 65 балів 2. Самостійна робота (аналіз медіа проекту): 9 / 15 балів Підсумкова контрольна робота в письмовій формі -12 / 20 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни