Основи елітології

Освітня програма: ОПП Політологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Основи елітології
Код дисципліни
ОК 38
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Розуміти предметну область, етичні та правові засади професійної діяльності. 8. Вміти використовувати базовий категорійно - понятійний та аналітично дослідницький апарат сучасної політичної науки. 14. Застосовувати теорії та методи прикладної політології, політичних комунікацій, спеціальних політологічних дисциплін у професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теорію політики, політичної влади та політичних систем, їх структуру, об’єктів та суб’єктів, закономірностей функціонування, основні ідеї і концепції елітаризму та сучасного демократичного елітизму, основи сучасної соціології та соціальної психології. 2. Вміти на основі знань про політику, політичну владу, політичну систему суспільства, закономірності їх функціонування та розвитку, орієнтуватися в системах та механізмах формування політичних еліт, політичного лідерства, суспільно- політичної організації та самоорганізації. 3. Володіти необхідними навичками наукового дослідження та принципами оперування, знаннями, наявною інформацією, критичним мисленням щодо існуючих в сучасній елітології різноманітних моделей елітарної демократії.
Зміст навчальної дисципліни
Еліти як об’єкт наукового дослідження. Історія елітології . Поняття структура та функції еліти. Закономірності розвитку та типологія еліт. Механізми та технології формування еліт. Елітизм і демократія. Еліти та лідерство. Типи і форми політичного лідерства. Механізми формування і функціонування політичного лідерства. Проблема політичних еліт і лідерства в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Береза А. Реформування публічної влади: Сучасні концепції та політична практика. Монографія. - К. 2012 2. Кухта Б., Теплоухова Н. Політичні еліти і лідерство. - Львів. 1997 3. Головатий М. Поняття політична еліта і політичний клас в контексті сучасної політичної думки. Політичний менеджмент. - 2008 Спецвипуск. 4. Горбулін В. Держава та особистість. - Київ, 2006. 5. Михальченко М. Пошук лідерів: чесних, талановитих, справедливих. Політ- менеджмент. - 2011 - Спецвипуск.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.6), що складає 40 % від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.2); (комунікація – 3.1-3.3); (автономність та відповідальність 4.1-4.3), що складає 60% загальної оцінки.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни