Науковий образ світу

Освітня програма: ОПП Політологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Науковий образ світу
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
2. Вільно спілкуватися державною та однією з іноземних мов усно і письмово у професійній діяльності. 3. Вміти критично мислити усфері професійної діяльності. 10. Вміти описувати, пояснювати й оцінювати політичні процеси та явища у різних історичних, соціальних, культурних та ідеологічних контекстах. 12. Вміти аналізувати взаємодію політичних акторів та інститутів, владу та урядування, політичні системи та режими, політичну поведінку у різних контекстах їх функціонування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
«Науковий образ світу» вивчається на основі знань з курсів філософії, логіка, математика, фізика, які студенти вивчали на першому курсі, та повної загальної освіти.
Зміст навчальної дисципліни
Знання про світ та світ знань. Особливості формування наукового образу. Науковий образ світу від стародавніх часів до сучасності. Всесвіт, планети. Фізична картина світу. Сучасні наукоємні технології Міждисциплінарність як основа сучасного наукового образу світу. Науки про напівпровідникові сенсори. Полімери та їх практичне застосування в сучасних дослідженнях. Проблеми сучасної енергетики. Воднева енергетика. Нетрадиційні джерела енергії. Сучасний стан робототехніки. Вплив розвитку робототехніки на розвиток юридичної сфери. Нанотехнології, їх зв’язок з природою та біомедициною. Біоніка та біоміметика. Аналіз сучасного стану науки та технологій. Перспективи розвитку науки і техніки. Сучасні інформаційні технології для науки та навчання. Проблеми та загрози нових технологій.
Рекомендована та необхідна література
1. Кустовська О.В. Методологія системного підходу та наукових досліджень: Курс лекцій / Кустовська О.В. – Тернопіль: Економічна думка, 2005. – 124 с 2. П’ятницька-Позднякова І.С. Основи наукових досліджень у вищій школі: Навч. посібник / П’ятницька-Позднякова І.С. – К.: 2003. – 116 с. 3. Філософія науки: підручник / І.С.Добронравова, Л.І.Сидоренко, В.Л.Чуйко та ін.; за ред. І.С.Добронравової. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2018. – 255 с 4. В.А.Скришевський. Фізичні основи напівпровідникових хімічних сенсорів, Навчальний посібник, ВПЦ Київський університет, 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінці підлягають презентація самостійного дослідження, контрольна робота. Критеріями оцінювання самостійної роботи є наявність самостійного, науково обґрунтованого коментаря (з посиланням на основну та додаткову літературу до курсу), формулювання думки із застосуванням фахової термінології і дотримання термінів, відведених для виконання самостійних робіт. Критеріями оцінки контрольної роботи є обсяг володіння навчального матеріалу, ступінь аргументованості та глибини розкриття змісту поставленого завдання.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни