Політична теорія держава
Освітня програма: ОПП Політологія 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Політична теорія держава
Код дисципліни
ОК 19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Розуміти предметну область, етичні та правові засади професійної діяльності. Вміти використовувати базовий категорійно- понятійний та аналітично- дослідницький апарат сучасної політичної науки. Вміти застосовувати політологічне мислення для розв’язання теоретичних та практичних проблем у політичній сфері на основі опанування. Застосовувати інструментарій нормативної та емпіричної політичної теорії, політичної методології, порівняльної та прикладної політології, міжнародних та глобальних студій у фаховій діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати понятійно-категоріальний апарат політологічної науки, основні інститути держави і права, закономірності правового регулювання та функціонування відносин між особою, суспільством та державою, що складаються на основі та у зв’язку зі здійсненням державної влади. Вміти застосовувати понятійно-категоріальний апарат політологічної теорії держави, знання про закономірності правового регулювання і функціонування суспільних відносин. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно державно- правових явищ; використовувати іншомовні фахові політичні та юридичні інформативні джерела.
Зміст навчальної дисципліни
Предмет політологічної теорії держави, функції науки теорії держави і права. Походження держави. Поняття, суть, соціальне призначення і типи держави .Форми держави: форми державного правління, державного устрою, політичний і державний режими. Державний апарат і механізм держави. концепції права і їх суть.
Норми права у системі соціальних норм. Держава як суб’єкт правотворчості. Система права і система законодавства держави . Поняття, види і структура правовідносин у державі. концепції права і їх суть. Норми права у системі соціальних норм. Держава як суб’єкт правотворчості. Система права і система законодавства держави . Поняття, види і структура правовідносин у державі.
Рекомендована та необхідна література
1. Аляєв Г. Є. Політологія: підруч. для студ. вищ. навч. закл. Полтава: АСМІ, 2011. 312 с. 2. Бебик В. М. Політологія [Текст]: Наука і навчальна дисципліна. Київ: Каравела, 2009. 496 с. 3. Гаєвський Б. А.Сучасна українська політологія: Навч. посібник. Київ: МАУП, 1999. 268 с. 4. Гелей, С. Д. Політологія [Текст]: навч. посібник. Київ: Знання, 2004. 645 с. 5. Герасимчук Т. Ф., Киридон А. М., Троян С. С. Концептуальні основи теорії політики: Навчальний посібник. Київ, 2008. 307 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки –результати навчання (знання 1.1 – 1.6), що складає 40 % від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.3);(комунікація –3.1-3.3); (автономність та відповідальність 4.1-4.3), що складає 60% загальної оцінки.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни