Спектроскопія неорганічних сполук

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Спектроскопія неорганічних сполук
Код дисципліни
ВКБ.4.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р04. Розуміти основні закономірності та типи хімічних реакцій та їх характеристики. Р05. Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин. Р08. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Р16. Виконувати комп’ютерні обчислення, що мають відношення до хімічних проблем, використовуючи стандартне та спеціальне програмне забезпечення, навички аналізу та відображення результатів. Р20. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії. Р21. Здійснювати моніторинг та аналіз наукових джерел інформації та фахової літератури.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Даний курс базується на знаннях з таких навчальних предметів, як „Неорганічна хімія”, „Хімія координаційних сполук”, „Квантова хімія”, окремих розділів фізики і математики. У свою чергу, вона є базовою для вивчення таких спеціальних дисциплін як „Координаційна хімія перехідних металів”, „Магнетохімія”, „Основи нанохімії”, а також необхідна для виконання кваліфікаційних робіт на звання бакалавра та магістра.
Зміст навчальної дисципліни
Програма курсу «Спектроскопія неорганічних сполук» складається з декількох розділів. Вступний розділ присвячений матеріалу щодо основних питань взаємодії речовин з електромагнітним випромінюванням в області коливальних та електронних переходів. Наводяться принципи методів інфрачервоної та електронної спектроскопії, комбінаційного розсіювання світла, люмінесценції та збудження люмінесценції. У подальших розділах студенти знайомляться з основними підходами до інтерпретації коливальних і електронних спектрів і навчаються робити висновки про будову речовин на основі спектральних даних. Засвоєння даного матеріалу необхідно для наступного вивчення фактичного матеріалу з курсів „Координаційна хімія перехідних металів”, „Магнетохімія”, „Основи нанохімії”, а також для виконання кваліфікаційних робіт на звання бакалавра і магістра
Рекомендована та необхідна література
1. Зуб В. Я., Амірханов В. М. Інфрачервона та електронна спектроскопія неорганічних і координаційних сполук: навчальний посібник. – К.: "Видавничо-поліграфічний центр Київський університет", 2012. 2. Lever A.B.P. Inorganic Electronic Spectroscopy. Elsevier, Amsterdam. 1968. 3. Nakamoto K. Infrared and Raman Spectra of Inorganic and Coordination Compounds – Hoboken, New Jersey, John Wiley & Sons, Inc. 2009. 4. Larkin P. J. Infrared and raman spectroscopy: principles and spectral interpretation. Elsevier, 2011. 230 p. 5. Stuart B. H. Infrared Spectroscopy: Fundamentals and Applications. Wiley, 2004. 242 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції (із застосуванням комп’ютерних презентацій), практичні заняття, самостійна робота, консультації
Методи та критерії оцінювання
"Форми оцінювання студентів: - семестрове оцінювання 1. письмові тематичні контрольні роботи(4) – 40 балів (ПТК) 2. лабораторні роботи (4) – 20 балів (ОДР) - підсумкове оцінювання – письмовий екзамен – 40 балів (ПЕ) - умови допуску до підсумкового екзамену: сумарна кількість балів за формами поточного контролю не менше 36."
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ АМІРХАНОВ
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет