Правова політика держави

Освітня програма: Приватне та публічне право ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Правова політика держави
Код дисципліни
ОК.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
1. Знати: сутність державної політики, особливості та функціональне призначення правової політики держави; особливості видів правової політики та суб'єктів її реалізації. 2. Вміти: визначати принципи правової політики держави; формувати уявлення про інститути громадянського суспільства як суб'єкт правової політики; визначати особливості правотворчої політики держави та її значення для функціонування суспільства; з'ясовувати особливості правозастосовної політики як засобу втілення правових вимог в діяльності суб'єктів права; визначати особливості та значення правоінтерпретаційної політики. 3. Володіти елементарними навичками визначати сучасний стан та шляхи вдосконалення правотворчої, правозастосовної та правоінтерпретаційної політики.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування знань про об'єкт та предмет юридичної науки, поняття та види юридичних наук; 2) з'ясування місця правової політики держави в системі суспільних та юридичних наук; 3) опанування проблем юридичної методології, значення наукових принципів та підходів пізнання для формування об'єктивних знань про державну політику; 4) формування навичок аналітичного мислення та власних уявлень про політико-правові категорії
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Тема 1. Державна політика як основа правової політики. Тема 2. Вступ до правової політики. Тема 3. Поняття та ознаки правової політики. Модуль 2. Тема 4. Сутність та призначення правової політики. Тема 5. Правотворча політика як різновид правової політики держави. Тема 6. Правозастосовна та правоінтерпретаційна політика держави.
Рекомендована та необхідна література
1.Минькович-СлободяникО.В. Правова політика: стратегічні пріоритети і напрями вдосконалення : - К. : Логос, 2012. - 195 c. 2.Демченко О.І. Категорії «право» і «політика» на шляху становлення демократичної держави // Вісник Одеського національного університету, 2008.Т.13. С.13-17. 3.Желєзняк М.А. Поняття державної правової політики та її загальна характеристика // Наукові записки НаУКМА., 2003. Т.21. Юридичні науки. С.8-14 4.Іляшко О.О. Зміст правової політики держави в умовах гібридної війни // Вісник Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, 2017. №3. С. 5. 5.Кравчук М., Матола В. Правова політика в сучасній Україні: сутність, особливості формування та реалізації // Актуальні проблеми правознавства., 2018. Вип. 1 (13). С. 29-35. 6.Минькович-Слободяник О.В. Правова політика як чинник правотворчості та правозастосування : Дис. ... канд. юрид. наук… К., Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. - К., 2010
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 180 год., в тому числі: Лекцій – 16 год. Семінари – 8 год. Самостійна робота - 156 год.
Методи та критерії оцінювання
Форми поточного оцінювання: тестування; опитування на семінарських заняттях; колоквіум; модульна контрольна робота; наукові роботи. Максимальна кількість балів, які може отримати студент за підсумками поточного оцінювання впродовж семестру складає 60 балів. Отримання позитивної підсумкової оцінки за семестр (іспит) передбачає отримання мінімальної кількості балів за підсумками поточного оцінювання, що складає 36 балів (60% від максимальної кількості балів поточного оцінювання). Фактичне перебільшення балів за підсумками поточного оцінювання передбачає зарахування лише 60 балів. Обчислення загальної кількості балів в межах поточного оцінювання здійснюється за накопичувальною системою. По завершенню останнього семінарського заняття перед початком сесії викладач оголошує студентам кількість набраних балів та передає результати навчання за відповідний семестр викладачам, що будуть приймати іспит.
Мова викладання
українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Світлана Василівна Бобровник
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти