Міжнародна економічна політика та регулювання зовнішньоекономічної діяльності

Освітня програма: Міжнародна економіка (освітньо-наукова, маг)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Міжнародна економічна політика та регулювання зовнішньоекономічної діяльності
Код дисципліни
ОК 03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Формулювати, аналізувати та синтезувати рішення науково-практичних проблем. ПРН 2. Розробляти, обґрунтовувати і приймати ефективні рішення з питань розвитку соціально-економічних систем та управління суб’єктами економічної діяльності. ПРН 9. Приймати ефективні рішення за невизначених умов і вимог, що потребують застосування нових підходів, методів та інструментарію соціально-економічних досліджень. ПРН 11. Визначати та критично оцінювати стан і тенденції соціально-економічного розвитку, формувати та аналізувати моделі економічних систем та процесів. ПРН 14. Розробляти сценарії і стратегії розвитку соціально-економічних систем ПРН 18. Формулювати нові гіпотези та наукові проблеми у сфері економіки, пропонувати належні підходи та методи їх перевірки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати зміст основних економічних дисциплін, зокрема: «Економічна теорія», «Історія економічної думки», «Мікроекономіка», «Макроекономіка», «Економіка підприємства», «Основи підприємництва». 2. Володіти основними загальнонауковими та специфічними методами економічних досліджень, сучасною економічною термінологією, навичками публічних виступів. 3. Вміти мислити аналітично, творчо застосовувати знання економічних законів у процесі розв’язання теоретико-прикладних проблем господарського розвитку суспільства, готувати презентації в РР.
Зміст навчальної дисципліни
Актуальні проблеми економічної теорії та економічної політики передбачають використання філософських та методологічних засад сучасної економічної науки для вивчення сучасного стану і перспектив економічного розвитку, економічної теорії та економічної політики. Викладення основних тем відбиває позитивний та нормативний аспекти економічної науки, здійснюється з урахуванням основних тенденцій та викликів сучасного світового економічного розвитку та особливостей економіки України. Розкриваються новітні парадигмальні підходи економічної теорії, багатовекторність сучасної економічної політики, глибоко аналізуються актуальні проблеми економічного розвитку та економічної політики України. Навчальна дисципліна «Актуальні проблеми економічної теорії та економічної політики» має таку структуру: Змістовна частина 1 «Економічна теорія та економічна політика: концептуальні та методологічні засади формування, розвитку і взаємодії». Змістовна частина 2 «Актуальні проблеми економічного розвитку та економічної політики в сучасних умовах».
Рекомендована та необхідна література
1.Базилевич В.Д., Ільїн В.В. Економіко-філософська думка сучасного світу. Київ: Знання, 2015. 821 с. 2.Гражевська Н. І. Еволюція сучасних економічних систем : навч. посібник. Київ: Знання, 2011. 287 с. 3.Економічна теорія: Політекономія: підручник / За ред. В.Д. Базилевича. Київ: Знання, 2014. 710 с. 4.Економічна теорія: політекономія: практикум: навч. посібник. / За ред. В.Д. Базилевича. Київ: Знання, 2010. 494 с. 5.Економічна стратегія та політика реалізації європейського вектору розвитку України: концептуальні засади, виклики та протиріччя: монографія / за ред. В.Д. Базилевича, В.Л. Осецького. Київ: КНУТШ, «Нічлава», 2018. 539 с. 6.Історія економічних учень: хрестоматія: навч. посіб. / за ред. В. Д. Базилевича. Київ: Знання, 2011. 1198 с. 7.Макроекономічна політика у макроекономічній стабілізації національної економіки: монографія / за наук. ред. проф. І. Ф. Радіонової. Київ: Університет економіки та права «КРОК», 2017. 240 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінари, самостійна робота, case study
Методи та критерії оцінювання
Участь в дискусії на семінарах, обговорення рефератів та презентацій, захист самостійного індивідуального завдання
Мова викладання
українська