Лінгвокраїнознавство і фольклор Литви

Освітня програма: Польська мова і література, англійська та литовська мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Лінгвокраїнознавство і фольклор Литви
Код дисципліни
ВБ 1.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною, польською, англійською та литовською мовами. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та зарубіжної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі (за спеціалізацією: слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська). ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів. ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання. ПРН 22.1. Застосовувати знання польської та литовської мов у рамках лінгвокраїнознавчого і туристичного дискурсів. ПРН 23.1. Вміти ідентифікувати національно-культурний компонент у структурі польської та литовської мов.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу передбачає знання основ граматики сучасної литовської мови; володіння навичками читання, письма, аудіювання і говоріння на рівні, що передбачений програмою І та ІІ років навчання; знання загальнолінгвістичної термінології та терміносистеми. Студент повинен мати уявлення про мову як про основний засіб передачі культури, спосіб формування та вираження особливої картини світу, що відображає особливості етнічної культури. Студент має володіти навичками встановлення причиново-наслідкових зв’язків між історичними подіями та здійснення аналізу їх впливу на культурний розвиток, вміннями узагальнювати.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомити з основними теоретичними засадами лінгвокраїнознавства Литви, розширення культурно-історичного кругозору та знань з фольклористики, що у свою чергу дозволяє більше розкрити етнічну специфіку традиційно-побутової культури литовців, а також простежити сучасні тенденції розвитку литовської лінгвокультури . Вдосконалення загальної філологічної підготовки, формування навичок роботи з етноспецифічними, лінгвістичними і екстралінгвістичними об'єктами, формування лінгвістичної, комунікативної та лінгвокраїнознавчої компетенції з метою підготовки до подальшої практичної діяльності та розвиток мовної, мовленнєвої та соціокультурної компетенції студентів. Вивчення культури та фольклору країни надає майбутнім фахівцям у галузі лінгвістики і міжкультурної комунікації фонові знання, зокрема реалій литовської лінгвокультури, які необхідні для успішного міжкультурного спілкування.
Рекомендована та необхідна література
1. L. Anglickienė, G. Barkauskaitė, D. Senvaitytė, A. Vaicekauskas, A. Venskienė, Lietuvių šventinis kalendorius, Vilnius, 2014. 2. Čepaitienė A. Gyvenimo etnografija: vietos, struktūros ir laikas. Besikeičianti Lietuva XX amžiuje. V., 2013. 3. Laužikas R. Lietuvos istorinė virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Vilnius, 2014. 4. Dini P.U. Baltų kalbos. Lyginamoji istorija. Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas. 2000. 5. Непокупний А.П. Балтійські родичі слов'ян, Киïв: Наукова думка, 1979. 6. Sauka Donatas. Lietuvių tautosaka. Vilnius : Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2007.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, творчі та дослідницькі завдання, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового контролю – екзамен. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом протягом семестру. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні відповіді, тести) та за самостійну роботу. За семестр студент може отримати мінімально 60 балів, на екзамені - 40 балів, максимально – 100 балів.
Мова викладання
українська, литовська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ігор Русланович Корольов
Кафедра полоністики
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра полоністики
Навчально-науковий інститут філології