Музейна комунікація
Освітня програма: Етнокультурологія з поглибленим вивченням іноземної мови
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Музейна комунікація
Код дисципліни
ДВС.01.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 13. Презентувати знання про етнокультуру відповідно до спеціалізації представників різних професійних груп та здобувачів освіти.
ПРН 14. Вести публічну дискусію та підтримувати діалог із питань традиційної культури з фахівцями та нефахівцями.
ПРН 15. Вільно спілкуватися з професійних питань усно та письмово державною та іноземними мовами з урахуванням мети спілкування та соціокультурних особливостей
його контексту.
ПРН 16. Визначати, формулювати та аргументувати власну громадянську та професійну позицію щодо актуальних суспільних питань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Перед вивченням дисципліни студент повинен:
- знати регіональну специфіку народної культури, матеріальну культуру українців, базові
поняття етнотуризму та ключову інформацію про центри народної культури, національний стрій, роботу музейних фондів;
- уміти збирати, упорядковувати й архівувати фольклорно-етнографічний матеріал, виявляти й
розрізняти об’єкти нематеріальної та матеріальної культурної спадщини України;
- володіти елементарними навичками реферування наукового тексту, створення презентацій.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – засвоєння базових основ музейної комунікації, поглиблення знань про роботу етнографічних музеїв і скансенів, розвиток умінь забезпечувати життєдіяльність музею в умовах кризових ситуації (пандемії covid-19), формування навичок організації та промоції музейної події.
Рекомендована та необхідна література
1. Антоненко В., Хуткий В. Музеї як туристичний ресурс в умовах пандемії Covid-19: виклики та нові можливості. Вісник Київського національного університету культури і мистецтв. Серія: Туризм. 2021. No 4(1). С. 54–73.
2. Денисюк Ж. Музейна комунікація в умовах цифровізації. Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. 2021. No 3. С. 64–70.
3. Ключко Ю. Креативність як складова розвитку музейної комунікації. Міжнародні відносини: теоретико-практичні аспекти. 2018. No 1. С. 276–284.
4. Ковальчук А. О. Оцифрування музейних фондів для внутрішнього використання. Київ, 2019. 13 с.
5. Маньковська Р. Сучасні музейні комунікації та перспективи їх розвитку. Краєзнавство. 2013.
No 3. С. 75-84.
6. Фененко А. О. Віртуальна музеалізація як засіб збереження культурної пам’яті: дис. ... канд.
культ. / Харківська державна академія культури. Харків, 2021. 297 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено 2 змістові частини, де перша присвячена вивченню теоретичних засад музейної комунікації, друга – вивченню практичного досвіду етнографічних музеїв і скансенів України та світу відповідно до умов сьогодення. Заняття проводяться у вигляді лекцій та практичних занять, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форм контролю. Завершується дисципліна заліком. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів, до складання іспиту не допускаються. Для студентів, які впродовж семестру не досягли рубіжного рівня оцінки, мають відпрацювати пропущені теми в письмовій формі та здати/надіслати їх електронною поштою.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання) – 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння, комунікація, автономність та відповідальність) – 60% загальної оцінки.
Оцінювання семестрової роботи: усна відповідь на семінарському занятті – 2/1 б., виконання творчого завдання – 4/1 б., дві контрольні роботи по 6/4 б. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу, яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної. Усі види робіт за семестр мають у підсумку 60/36 б. Завершується дисципліна іспитом у формі письмової тестової роботи (40/ 24 б.).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни