Сучасна в'єтнамська термінологія
Освітня програма: В'єтнамська мова і література та переклад, французька мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Сучасна в'єтнамська термінологія
Код дисципліни
ДВС1.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН27
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування у сходознавців-в’єтнамістів компетенції у теоретичних питаннях словотвору в’єтнамської термінології, формування термінознавчої галузі у в’єтнамській лінгвістиці, а також у проблемах стандартизації в’єтнамської термінології.
Рекомендована та необхідна література
1. Д’яков А. С., Кияк Т. Р., Куделько З. Б. Основи термінотворення. Семантичні та соціолінгвістичні аспекти. К.: Академія, 2000.
2. Hà Quang Năng. Đặc điểm của thuật ngữ tiếng Việt [Електронний ресурс] / Hà Quang Năng // Từ điển học & Bách khoa thư. – 2009. – Режим доступу до ресурсу: http://www.tgn.edu.vn/bai-viet/c45/i359/dac-diem-cua-thuat-ngu-tieng-viet-phan-1-.html.
3. Hoàng Văn Hành. Về sự hình thành và phát triển thuật ngữ tiếng Việt [Електронний ресурс] / Hoàng Văn Hành // Tuyển tập ngôn ngữ học. – 2010. – Режим доступу до ресурсу: http://vietlex.com/ngon-ngu-hoc/95-Ve_su_hinh_thanh_va_phat_trien_thuat_ngu_tieng_Viet.
4. Nguyễn Đức Tồn (chủ biên). Thuật ngữ học tiếng Việt hiện đại. NXB KHXH, 2016. – 404 tr.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: лекційні, що проводяться з використанням інтерактивних методів навчання, та самостійна робота. Основними видами роботи та, відповідно, об’єктами семестрового контролю є: відповідь на практичному занятті, модульна контрольна робота з відкритими відповідями. Детально заплановані освітні заходи та методи викладання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за аудиторну роботу та за самостійну роботу; у підсумку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів. Завершується дисципліна заліком, який виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська, в’єтнамська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни