Антична література
Освітня програма: В'єтнамська мова і література та переклад, французька мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Антична література
Код дисципліни
ННД.16.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН3,ПРН4,ПРН13. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередньо для опанування чи вивчення курсу «Історія античної літератури» студент повинен знати: - загальні відомості про історико-культурний контекст античності, - визначальні риси античного світосприйняття та його художнє втілення в мистецьких творах; сформовані у шкільному курсі з предметів «Зарубіжна література» та «Всесвітня історія».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сформувати уявлення про ґенезу та еволюцію античної літератури (літературу Давньої Греції, елліністичну літературу, та літературу Давнього Риму); розкрити художньо-світоглядну специфіку античної літературної традиції і її поступальний вплив на подальші літературні епохи.
Рекомендована та необхідна література
1. Кун М.А. Легенди та міфи Стародавньої Греції. – К., 1998. 2. Пащенко В.І., Пащенко Н.І. Антична література. – К., 2001. 3. Мегела І.П. Історія давньогрецької літератури : курс лекцій. – Київ , 2010. – 340 с. 4. Мегела І.П. Історія Римської літератури : курс лекцій. – Київ, 2012. – 356 с. 5. Михед Т.В., Якубіна Ю.В. Антична література. Греція. Рим. Хрестоматія. – К., 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: лекційні та семінарські заняття, що проводяться з використанням інтерактивних методів навчання, та самостійна робота. Основними видами роботи та, відповідно, об’єктами семестрового контролю є: аудиторна робота, відповіді на семінарські заняттях, реферати, презентації, модульні контрольні роботи з відкритими відповідями. Детально заплановані освітні заходи та методи викладання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за аудиторну роботу та за самостійну роботу. Критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни