Математичні методи штучного інтелекту (м)

Факультет комп'ютерних наук та кібернетики

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
Математичні методи штучного інтелекту (м)
Код освітньої програми
122
Кваліфікація, що присуджується
Магістр з комп’ютерних наук
Тривалість освітньої програми
2 роки
Кількість кредитів
120
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
7
Рівень кваліфікації
Другий (магістерський)
Галузь знань
Інформаційні технології
Спеціальність
Комп’ютерні науки
Особливі умови прийому
Наявність ступеня бакалавра
Механізми визначення попереднього навчання
На базі вступних випробувань, що проводяться у формі:
• єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту; • фахового вступного випробування, що проводить Університет.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Кваліфікація: «Магістр з комп’ютерних наук» (захист комплексного іспиту з комп’ютерних наук, захист кваліфікаційної магістерської роботи ). Додаткові кваліфікації «Молодший науковий співробітник (програмування)» (оцінки: 1. Захисту кваліфікаційної роботи магістра >= 90 б. 2. Дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності (англійською мовою)» >= 90 б); «Розробник комп'ютерних програм» (оцінки: 1.ДВВС >=75 б; 2. Практики >= 75 б).
Профіль програми
Програмні результати навчання
ПРН1. Ідентифікувати проблемні ситуації, виконувати їх дослідження на основі системного підходу, здійснювати обґрунтований вибір методів та моделей для формування ефективних управлінських рішень, застосовувати моделі і методи прийняття рішень у прогнозуванні розвитку підприємства та в предметній області комп'ютерних наук. ПРН2. Використовувати моделі та методи прийняття рішень на основі теорії нечітких множин та в умовах невизначеності і ризиків в процесі управлінської діяльності за галузями. ПРН3. Опанувати нові інструменти роботи з даними, здійснюючи обробку веб-логів, текст-аналіз і машинне навчання, для прогнозування бізнес-процесів та ситуаційного управління, сентимент-аналізу відгуків, розробки рекомендаційних систем для сфери електронної комерції, медіа, соціальних мереж, банкінгу, реклами тощо. ПРН4. Аналізувати великі дані та моделювати високорівневі абстракції у великих наборах даних різної природи, проектувати сховища великих даних, для видобутку даних і знань, візуалізовувати великі дані, будувати і оцінювати регресивні моделі, що генеруються на основі великих даних. ПРН5. Вирішувати складні проблеми, що вимагають систем з великою обчислювальною потужністю для забезпечення масштабованості паралельних алгоритмів і програм. ПРН6. Використовувати розподілені високопродуктивні обчислювальні технології для забезпечення ефективного вибору та використання консолідованих ресурсів і послуг. ПРН7. Вміти використовувати обчислювальні системи надвеликої потужності для виконання парадигми програмування мультипроцесорних обчислень, розробляти ефективні паралельні алгоритми складних виробничих задач, застосовувати хмарні платформи та їх віртуалізацію. ПРН8. Аналізувати особливості використання сучасних квантових технологій для забезпечення вирішення проблем, зокрема конфіденційного зв’язку, квантової криптографії, здійснювати дослідження теоретич них та експериментальних аспектів квантової інформатики. http://csc.knu.ua/uk/filer/canonical/1636055939/1430/
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Очна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Відповідають вимогам «Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка». http://nmc.univ.kiev.ua/docs/poloz_org_osv_proc-2018.pdf
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
Немає
Практика та стажування
Освітньо-наукова програма з елементами дуальної освіти. Проходження практики на базі організації-роботодавця відповідно до договору.
Навчання на робочому місці
Освітньо-наукова програма з елементами дуальної освіти. Виконання науково-дослідної роботи, магістерської дипломної роботи проходження практики на базі роботодавця. Заміна організації-роботодавця в межах організацій, з якими укладено договір про співпрацю за ОНП, можлива за умови згоди усіх сторін (здобувач, гарант програми, ментори від обох організацій-роботодавців).Частина освітніх компонентів здійснюється за участю фахівців-практиків на базі організації потенційного роботодавця. До розробки та виконання програми залучені фахівці-практики провідних вітчизняних на іноземних IT-компаній на основі відповідних договорів, зокрема компанія Самсунг Україна/ Samsung R&D Institute Ukraine, Global Logic, ЛУН, ЛТД «Авора» та інші за умови наявності договорів.
Гарант освітньої програми
Ігор Олександрович Завадський
Математичної Інформатики
Факультет комп'ютерних наук та кібернетики
Професійні профілі випускників
Професійна діяльність на посадах, пов’язаних з розробкою математичного, інформаційного та програмного забезпечення інформаційних систем, у галузі інформаційних технологій.
Доступ до подальшого навчання
Здобуття освіти за освітньою програмою третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти та здобуття додаткових кваліфікацій в системі освіти дорослих.