ОНП Філософія 2021. Заочна форма навчання.

Філософський факультет

Інформація про освітню програму

Назва освітньої програми
ОНП Філософія 2021. Заочна форма навчання.
Код освітньої програми
32489
Кваліфікація, що присуджується
магістр філософії
Тривалість освітньої програми
1,5 роки
Кількість кредитів
90
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій та Європейської рамки кваліфікацій
7
Рівень кваліфікації
Другий (магістерський)
Галузь знань
Гуманітарні науки
Спеціальність
Філософія
Особливі умови прийому
Наявність освітнього ступеня бакалавр
Механізми визначення попереднього навчання
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації
Атестація випускників освітньо-наукової програми спеціальності 033 «Філософія» проводиться у формі кваліфікаційного іспиту та публічного захисту кваліфікаційної роботи, та завершується видачою документу встановленого зразка про присудження йому ступеня магістра із присвоєнням кваліфікації: Магістр філософії.
Профіль програми
Програмні результати навчання
1. Здійснювати інтелектуальний пошук, виявляти і критично осмислювати актуальні проблеми сучасної філософської думки, розробляти їх в рамках власного філософського дослідження. 2. Знати і використовувати фаховий словник та філософські засоби для донесення власних знань, висновків та аргументації до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються. 3.Вміти реконструювати історичний поступ світової філософії, еволюцію філософських ідей і проблем. 4. Пропонувати та обґрунтовувати нові підходи до розв’язання задач і проблем. 5. Використовувати методологію та пізнавальні засоби, що властиві філософії та її застосуванням. 6. Володіти державною та іноземними мовами на рівні, достатньому для вільного фахового спілкування та обговорення наукових проблем і результатів досліджень у сфері філософії. 7. Критично осмислювати, аналізувати та оцінювати філософські тексти, застосовувати релевантні методи їх аналізу та інтерпретації. 8.Розуміти зв’язки філософії з іншими напрямами філософського дискурсу та іншими інтелектуальними й гуманітарними практиками. 9. Ефективно використовувати інформаційно-комунікаційні технології в професійній діяльності. 10. Брати участь у наукових дискусіях з філософії та міждисциплінарних проблем з філософами та експертами інших галузей знань. 11. Аналізувати, оцінювати і прогнозувати соціальні, політичні, економічні та культурні процеси із застосуванням фахових знань та спеціалізованих навичок розв’язання складних задач філософії. 12. Використовувати набуті знання в практиці європейської та євроатлантичної інтеграції України, зокрема проводити світоглядний аналіз та етико-ціннісну експертизу інтеграційних процесів. 13. Розробляти і реалізовувати наукові та/або прикладні проєкти у сфері філософії та з дотичних міждисциплінарних проблем. 14. Приймати ефективні рішення з питань управління складною професійною та/або навчальною діяльністю у сфері філософії. 15. Розробляти і викладати філософські дисципліни в закладах освіти. 16. Ефективно здійснювати аналітичне обґрунтування та інформаційно-організаційний супровід професійної діяльності.
Структурно-логічна схема ОП
Форма навчання
Заочна форма
Правила екзаменування та шкала оцінювання
Письмові та письмово-усні іспити, заліки, звіти навчальних практик, усні презентації, есе, поточний контроль, контрольні роботи, письмово-усний кваліфікаційний іспит з філософії, захист кваліфікаційної роботи, диференційований залік. Екзаменування здійснюється відповідно до змісту робочої програми навчальної дисципліни. Шкала оцінювання: «відмінно» - 90-100; «добре» - 75-89; «задовільно» - 60-74; «незадовільно» - 0-59.
Обов’язкові чи вибіркові вікна мобільності
-
Практика та стажування
Науково-виробнича практика за фахом на 3-ому семестрі. Науково-виробнича практика за фахом є обов’язковим компонентом освітньої програми. Проходження практики відбувається з відривом від теоретичного навчання на базі філософського факультету.
Навчання на робочому місці
Студентоцентроване навчання, самонавчання, проблемно-орієнтоване навчання, навчання через практично-орієнтовані наукові семінари, які відбуваються на базах практики в наукових і освітніх організаціях, онлайн-навчання. Третій семестр дається на написання кваліфікаційної роботи, яка презентується та обговорюється за участі викладачів та одногрупників.
Гарант освітньої програми
Тарас Петрович Кононенко
Кафедра історії філософії
Філософський факультет
Професійні профілі випускників
Доступ до подальшого навчання
Особа, яка закінчила навчання за цією освітньо-науковою програмою та здобула освітній ступень магістра, може продовжити навчання на третьому (докторському) освітньо-науковому рівні вищої освіти, підвищувати професійну кваліфікацію та здобувати післядипломну освіту.

Дисципліни

У рамках освітньої програми студенти вивчають наведені дисципліни

Аналітична філософія ХХ ст.
Кваліфікація: ОК 1, 2021/2022
Філософська герменевтика
Кваліфікація: Ок 2, 2021/2022
Професійна та корпоративна етик
Кваліфікація: ОК 3, 2021/2022
Філософські проблеми логічного аналізу наукового знання
Кваліфікація: ОК 5, 2021/2022
Філософська антропологія
Кваліфікація: ОК 6, 2021/2022
Філософія країн Центральної та Східної Європи
Кваліфікація: ОК 7, 2021/2022
Філософські теорії комунікації
Кваліфікація: ОК 8, 2021/2022
Філософія логіки Philosophy of Logic
Кваліфікація: ОК 9, 2021/2022
Наука і релігія
Кваліфікація: ОК 12, 2021/2022
Філософія мови Philosophy of language
Кваліфікація: ОК 13, 2021/2022
Соціальна і моральна епістемологія
Кваліфікація: ВБ 1.04., 2021/2022
Досвід і рефлексія
Кваліфікація: ВБ1.03., 2021/2022
Особистісні модуси життя
Кваліфікація: ВБ 1.01., 2021/2022
"Буття і час" Мартіна Гайдеггера
Кваліфікація: ВБ 3.01.04, 2021/2022
Реабілітація блага у сучасній практичній філософії
Кваліфікація: ВБ 1.05, 2021/2022
Філософія тілесності
Кваліфікація: ВБ 1.02., 2021/2022