Українсько-кримськотатарський переклад

Освітня програма: Кримськотатарська мова і література, англійська мова та переклад

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Українсько-кримськотатарський переклад
Код дисципліни
ННД. 9.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН14. Використовувати кримськотатарську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя. ПРН16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності. ПРН17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
• успішно засвоїти такі дисципліни: «Вступ до мовознавства», «Лінгвокраїнознавство», «Кримськотатарська мова: середній рівень», «Практика перекладу»; • знати основні положення загальної теорії перекладу, шляхів досягнення адекватного перекладу; • знати основні фонетичні, морфологічні, лексичні та синтаксичні закони кримськотатарської мови; • володіти базовими навичками усного та письмового перекладу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Українсько-кримськотатарський переклад» є однією зі складових комплексної підготовки спеціальності «Кримськотатарська мова і література, англійська мова та переклад». Це важливий і невід’ємний компонент у підготовці майбутнього фахівця в галузі перекладу. У студентів формуються професійні уміння та навички перекладу з кримськотатарської мови та на кримськотатарську мову на базі отриманих попередньо теоретичних знань, а також виховуються потреби систематично поповнювати свої знання і творчо їх застосовувати в практичній діяльності в сфері своєї майбутньої професії. У час бурхливого розвитку міжнародних відносин та зростаючої потреби у висококваліфікованих перекладачах, знання цієї дисципліни допоможе майбутнім перекладачам імплементувати вже здобуті теоретичні та практичні знання й навички.
Рекомендована та необхідна література
1.Мазинов А.С., Ганиева А.О., Аблякимова Ф.Г. Проблемы перевода крымскотатарской культурно-маркированной лексики на английский язык. Вопросы крымскотатарской филологии, истории и культуры. 2016. No3. URL: https://cyberleninka.ru/article/n/problemy-perevoda-krymskotatarskoy-kulturno-markirovannoy-leksiki-na-angliyskiy-yazyk. 2.Сейтхалилова Лейля Сейтхалиловна Перевод художественной литературы как фактор развития крымскотатарского языка. Крымское историческое обозрение. 2015. No2. URL: https://cyberleninka.ru/article/n/perevod-hudozhestvennoy-literatury-kak-faktor-razvitiya-krymskotatarskogo-yazyka.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
усна відповідь,презентації,письмова робота, творчі завдання
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.4), що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.2); (комунікація 3.1-33.); (автономність та відповідальність 4), що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Робота на практичних заняттях: РН 1.1-1.4, 2.1-2.2, 3.1-3.3, 4 – 15/30 балів. 2. Творчі та дослідницькі завдання: РН 2.1, 2.2, 3.1, 4 – 15/30 балів. 3. Модульна робота No1: РН 1.1-1.4, 2.1-2.2, 3.1-3.3, 4 – 8/10 балів. 4. Модульна робота No2: РН 1.1-1.4, 2.1-2.2, 3.1-3.3, 4 – 8/10 балів. 5. Підсумкова контрольна робота: РН 1.1-1.4, 2.1-2.2, 3.1-3.3, 4 – 14/20 балів.
Мова викладання
Кримськотатарська, українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Інна Леонідівна Полякова
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології