Підготовка та захист бакалаврської роботи

Освітня програма: ОПП Філософія 2020. Денна форма навчання.

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Підготовка та захист бакалаврської роботи
Код дисципліни
ННД.17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
ПРН 1. Розуміти сенс філософії, її місце в системі культури. ПРН 2. Розуміти розмаїття та специфіку філософських дисциплін. ПРН 3. Знати основні етапи, напрямки в історії світової та вітчизняної філософії. ПРН 4. Аналізувати та коментувати літературу з філософської, соціокультурної та загальногуманітарної проблематики. ПРН 7. Розуміти сучасну наукову картини світу, її основні проблеми та суперечності. ПРН 9. Мати навички написання філософських текстів. ПРН 11. Вміти аналізувати міркування та робити ґрунтовні смислові узагальнення, висновки. ПРН 12. Вміти викладати власні міркування послідовно, логічно, систематично та аргументовано. ПРН 14. Уникати симуляцій, плагіату та інших виявів академічної недоброчесності у сфері професійної діяльності або навчання. ПРН 18. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку написання кваліфікаційної роботи студенти мають знати теоретичний зміст предметної області: систему філософських ідей, підходів, концепцій, теорій, понять та принципів. 2. Вміти збирати, систематизувати, аналізувати та інтерпретувати інформацію щодо об’єкту дослідження; прогнозувати перспективи розвитку обраної теми. 3. Володіти навичками наукового дослідження та управління інформацією; використання іншомовних фахових джерел з царини філософії та гуманітаристики.
Зміст навчальної дисципліни
Кваліфікаційна робота є невід’ємною частиною процесу здобуття освіти. У ході підготовки кваліфікаційної роботи та під час її публічного захисту студенти мають продемонструвати здобуті знання, вміння і практичні навички, способи мислення, професійні, світоглядні і громадянські якості. Йдеться про набуття компетентностей, володіння якими студент засвідчує на певному рівні навчання. Відповідно до Стандарту вищої освіти зі спеціальності 033 філософія першого (бакалаврського) рівня кваліфікаційна робота з філософії представляє розгляд філософського питання, який має елементи наукового пошуку і присвячений розв’язанню складної спеціалізованої задачі або проблеми, що характеризується комплексністю і невизначеністю умов. У процесі виконання кваліфікаційної роботи у студента закріплюються здатності до критичного мислення, навички генерування нового знання, розвивається звичка до самостійної сумлінної праці, посилюються вміння щодо організації та реалізації дослідницької діяльності у царині філософії та гуманітаристики. Публічний захист дає досвід, необхідний у подальшій роботі за фахом.
Рекомендована та необхідна література
1.Закон України про вищу освіту. 2. Методичні рекомендації до написання кваліфікаційних робіт бакалавра та магістра / Упоряд. Л.О. Шашкова, В.В. Приходько, Ю.В. Гуменюк. К., 2020. 3. Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах: методичні рекомендації / автори-укладачі О. Боженко, Ю. Корян, М. Федорець. Київ: УБА, 2016. 4. Положення про систему виявлення та запобігання академічного плагіату у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (Затверджено Вченою радою Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 02.03.2020, протокол №8). URL: http://senate.univ.kiev.ua/?p=1352 6. Стандарт вищої освіти України за спеціальністю 033 «Філософія» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Наказ МОН № 370 від 04.03.2020 року. Міністерство освіти і науки.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1 – 1.2), що складає 30% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.3); (комунікація 3.1-3.3); (автономність та відповідальність 4.1-4.3), що складає 70% загальної оцінки.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Юріївна Щербина
Кафедра логіки
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра логіки
Філософський факультет