Теорія економічного ризику

Освітня програма: Економічна кібернетика

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Теорія економічного ризику
Код дисципліни
ВБ 1.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН8. Застосовувати відповідні економіко-математичні методи та моделі для вирішення економічних задач. ПРН22. Демонструвати гнучкість та адаптивність у нових ситуаціях, у роботі із новими об’єктами, та у невизначених умовах. ПРН28. Інтерпретувати економічні дані та управляти ними, знаходити інформацію про генерацію, структуру та значення економічних даних, аналізувати джерела даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: поняття та основні закони теорії ймовірностей та математичної статистики, положення дослідження операцій в економіці; Володіти: базовими методами теорії ймовірностей та методами побудови економіко-математичних моделей
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Сутність ризиків, їх ідентифікація та методи аналізу. Модуль 2. Методи вимірювання ризиків та врахування ставлення до ризику. Модуль 3. Методи управління ризиком.
Рекомендована та необхідна література
1. Артим-Дрогомирецька З.Б., Негрей М.В. Економічний ризик: навчально-методичний посібник. – Львів: Магнолія 2006, 2013. – 320 с. 2. Балджи М.Д. Економічний ризик та методи його вимірювання. Навчальний посібник. – Харьків: Промарт, 2015. – 300 с. 3. Вітлінський В.В., Великоіваненко Г.І. Ризикологія в економіці та підприємництві. – К.: КНЕУ, 2004. – 480 с. 4. Вітлінський В.В., Наконечний С.І., Шарапов О.Д. Економічний ризик та методи його вимірювання: Підручник. – К.: ІЗМН, 1996. – 400 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Протягом семестру передбачено виконання лабораторних робіт – загалом 8 лабораторних робіт протягом курсу. Кожна лабораторна робота оцінюється за шкалою 0-5. Оцінки за лабораторні роботи 1-4 формують оцінку за першим Модулем. Оцінки за лабораторні роботи 5-8 формують оцінку за другим модулем. Мінімально необхідний обсяг балів за кожний з Модулів - 12. Максимальний - 20. Тести та участь у розв’язані задач в межах класної роботи протягом семестру формують оцінку за Модулем 3. Оцінка за тестами складає 20 балів, за роботу в класі 20 балів. Сукупно 40 балів. (Мінімально необхідний обсяг балів - 24).
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Андрій Борисович Камінський
Кафедра економічної кібернетики
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічної кібернетики
Економічний факультет