Правове забезпечення соціально-педагогічної діяльності

Освітня програма: Соціальна педагогіка бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Правове забезпечення соціально-педагогічної діяльності
Код дисципліни
ВБ 3.4.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН (ПР 1; ПР 3; ПР 4; ПР 8; ПР 12; ПР 15; ПР 17; ПР 20). Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знати теоретичні основи змісту, структури, напрямів, сфер соціально-педагогічної діяльності; специфіку соціально-педагогічної діяльності соціальних інститутів. 2) Вміти аналізувати існуючу нормативно-правову базу, яка регулює соціально-педагогічну діяльність та соціально-педагогічну роботу з різними категоріями населення. 3) Володіти правовими та організаційно-методологічними засадами здійснення соціально-педагогічної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування у студентів правової грамотності щодо нормативно-правових засад діяльності соціального педагога та окреслення професійної позиції, професійних меж у роботі з клієнтами і у співпраці у міждисциплінарних, міжвідомчих командах фахівців, інших представників.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про соціальні послуги» 17 січня 2019 року № 2671-VIII 2. Закон України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» від 21.06. 2001 року № 2558-III 3. Закон України «Про основні засади молодіжної політики» від 27 квітня 2021 року № 1414-IX 4. Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти України» від 22.05. 2018 року № 509 5. Наказ Міністерства України у справах молоді та спорту «Про затвердження Етичного кодексу спеціалістів із соціальної роботи України від 09.09. 2005 року № 1965
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється під час усіх видів навчальних занять і за результатами самостійної роботи. Усна відповідь (аналіз першоджерел, нормативних документів) – 35 балів (до 5 балів кожну); практичне завдання – 5 балів; модульна контрольна робота – 20 балів (до 5 балів за кожну). Підсумкове оцінювання: залік. Залік зараховується за результатами роботи студента впродовж семестра. Обов’язковим для отримання заліку є виконання модульних контрольних робіт та здобуття сумарно не менше 60 балів. Схема оцінювання: - Зараховано (60-100 балів) - Не зараховано (0-59 баліів)    
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної реабілітації та соціальної педагогіки
Факультет психології