Соціальна екологія (Людина в сучасному світі)

Освітня програма: Соціальна педагогіка бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціальна екологія (Людина в сучасному світі)
Код дисципліни
ОК 9.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН3. Ідентифікувати, формулювати і розв’язувати завдання у сфері соціальної роботи, інтегрувати теоретичні знання та практичний досвід. ПРН5. Теоретично аргументувати шляхи подолання проблем та складних життєвих обставин, обирати ефективні методи їх вирішення, передбачати наслідки. ПРН6. Розробляти перспективні та поточні плани, програми проведення заходів, оперативно приймати ефективні рішення у складних ситуаціях. ПРН16. Застосовувати методи менеджменту для організації власної професійної діяльності та управління діяльністю соціальних робітників і волонтерів, іншого персоналу.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати – основні життєві форми організмів. 2. Вміти – здійснювати аналіз й інтерпретацію результатів досліджень. 3. Володіти елементарними навичками – роботи з довідковою літературою та представленням інформації. Володіти українською мовою на базовому рівні.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на ознайомлення студентів з основними законами функціонування біосфери, принципами сталого розвитку та раціонального використання природних ресурсів, особливостями взаємодії суспільства з довкіллям, принципами функціонування екологічних систем, з глобальними та регіональними екологічними проблемами, з проблемами ресурсно-еколого-економічного спрямування, з основними принципами безпеки життєдіяльності в умовах забруднення довкілля різними факторами, основами охорони природи а також на забезпечення відповідних сучасним вимогам знань студентів про загальні закономірності виникнення та розвитку небезпек, передусім техногенного характеру, та їхній можливий вплив на життя і здоров‘я людини.
Рекомендована та необхідна література
Гандзюра В.Л. Екологія: навчальний посібник. Видання 3-є. перероблене і доповнене К.: ГОВ «Сталь», 2012. 345 с. Бобильов Ю.П.. Бригаднренко В.В., Булахов В. та ін Екологія .Харків: Фоліо, 2016. 670 с. Сандуляк Л.Е, Тошжпниий Л.7Е, Масікевич ЮТ. Екологія людини: навчальний посібник. Чернівці: Зелена Буковина, 2005. 240 с. Основи стійкого розвитку: навчальний посібник / за заг. ред. Л.Г. Мельника. Суми: ВТД "Університетська книга'1. 2005. 654 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Модульна контрольна робота №1 –15/30 балів Модульна контрольна робота №2 – 15/30 балів Доповідь – 5/10 балів Поточні контрольні роботи, опитування, участь у дискусії – 15/30 балів Оцінка самостійної роботи – 10/20 балів Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку. Для студентів, які набрали сумарно менше ніж 60 балів, для одержання заліку обов’язково необхідно скласти матеріал (не пізніше як за тиждень до завершення курсу) за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання поточних контрольних робіт, усних відповідей і виконання самостійних письмових завдань. Зараховано / Passed 60-100 Не зараховано / Fail 0-59
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”